ארבעה שוטרי סנט לואיס נפגעו מירי אתמול במהלך הפגנות אלימות על מותו של אדם שחור שנגרם תוך מעצר משטרתי, שעות לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשבע להשתמש בצבא כדי לעצור את העימותים המפיצים. טראמפ העמיק את הזעם כשהוא התייצב בפני כנסייה כשהוא אוחז בתנ"ך לאחר שקציני אכיפת החוק השתמשו בגז מדמיע ובכדורי גומי כדי לפנות את הדרך להליכה לשם לאחר שהעיר את דבריו בגן הוורדים של הבית הלבן.

המפגינים הציתו את קניון בלוס אנג'לס, שדדו חנויות בעיר ניו יורק והתעמתו עם המשטרה בסנט לואיס, מיזורי, שם נלקחו ארבעה קצינים לבית חולים עם פגיעות שאינן מסכנות חיים. "קצינים עדיין סופגים ירי ואנחנו נשתף מידע נוסף בכדי לידע את הציבור", צייצו משטרת סנט לואיס בטוויטר.

טראמפ גינה את הריגתו של ג'ורג' פלויד, אפרו-אמריקני בן 46 שמת לאחר ששוטר לבן הצמיד את צווארו מתחת לברך במשך כמעט תשע דקות במיניאפוליס ב -25 במאי. אך הוא אמר כי לא ניתן להטביע את ההפגנות החוקיות על ידי "המון זועם". טראמפ אמר כי "על ראשי עירייה ומושלים לקבוע נוכחות אכיפת חוק מכריעה עד שתופסק האלימות".

"אם עיר או מדינה מסרבת לנקוט בפעולות הנחוצות כדי להגן על חייהם ורכושם של תושביהם, אני אפרוס את צבא ארצות הברית ואפתור במהירות את הבעיה עבורם." אמר טראמפ, טראמפ עבר באזור שהוסלק על ידי המשטרה לכנסייה האפיסקופלית של סנט ג'ון הסמוכה, שם התייצב לתמונות עם בתו איוונקה ויועץ המשפטי לממשלה האמריקני וויליאם באר.

הבישוף הראשי של הכנסייה האפיסקופלית בוושינגטון ד 'סי, מייקל קארי, היה בין אלה שביקרו את השימוש של טראמפ בכנסייה ההיסטורית לצורך הזדמנות לפרסום. "בכך עשה שימוש בבניין הכנסיה ובתנ"ך הקדוש למטרות פוליטיות", אמר בטוויטר. הכנסייה ספגה נזקי שריפה קלים במהלך הפגנות ביום שני בערב. מהבית הלבן נמסר כי הוא מפנה את האזור לפני העוצר. כעבור כמה שעות צעדו אלפי אנשים דרך ברוקלין וצעקו "צדק עכשיו!" בזמן שמכוניות נסעו לצידה, חלק מהנהגים צפרו לאות לתמיכה.