קים ג'ונג און, אמר כי השעה את ההסלמות הצבאיות המתוכננות נגד קוריאה הדרומית, ומשוך לאחור משבועות של מתח שנבנה בחצי האי הקוריאני בתוך קיפאון במשא ומתן הגרעיני עם ארצות הברית. צפון קוריאה השתמשה זה מכבר באסטרטגיה של הסלמה כדי לעזור לזכות בוויתורים מצד שכניה ומתחרותיה החזקות. לעיתוי ההפסקה לכאורה של צפון קוריאה הייתה משמעות נוספת, שהגיעה ערב חגיגות 70 שנה לפלישת צפון קוריאה לדרום קוריאה בשנת 1950 לפתיחת מלחמת קוריאה.

במהלך השבועות האחרונים, קוריאה הצפונית עורכת את הקמפיין שלה נגד דרום קוריאה ומאיימת היא בנקיטת מהלכים צבאיים לדוגמה חזרה לתפקידי שמירה באזור הגבול. מוקדם יותר החודש ניתקה צפון קוריאה את קווי הטלפון עם דרום קוריאה ופוצצה משרד קשר בין קוריאני, מה שהרס את ההתקרבות שחלה בין המדינות. מפנה דרמטי לפניות במדיניות העוינת הוכרז על ידי המנהיג הצפון קוריאני בכנס וידיאו של הוועדה הצבאית המרכזית של המדינה, עליה דווח בכלי התקשורת הממלכתיים של צפון קוריאה השבוע.

סוכנות הידיעות המרכזית הקוריאנית אמרה כי "בישיבה המקדימה נציגה הוועדה את המצב הקיים והושעה את תוכניות הפעולה הצבאיות נגד הדרום." הדיווח בתקשורת הממלכתית לא מסר פרטים על הצעדים הצבאיים שנבדקו. מדוע צפון קוריאה פוצצה את שגרירותה בפועל עם קוריאה הדרומית. הצבא של צפון קוריאה נשבע בשבוע שעבר לכבוש מחדש את אזורי הגבול שהופרטו תחת הסכמים שנחתמו בין שתי המדינות השכנות. צבא העם הקוריאני אמר כי הוא יחדש את התרגילים הצבאיים ויבסס מחדש עמדות שמירה באזורי הגבול בהם הוצאו כוחות לפני כן במסגרת ההסכם להפחתת המתח עם דרום קוריאה.