נשיא איראן, חסן רוחאני, הוציא השבוע  צו ביצוע שמצריך יישום חוק שהתקבל בשבוע שעבר, המסכל כל שיתוף פעולה עם ישראל, כולל שימוש בתוכנה וחומרה ישראלית. דיווחה סוכנות הידיעות פארס כי המודיעין, משרדי החוץ והביטחון, כמו גם המועצה העליונה לביטחון לאומי והרשות השופטת, נדרשות ליישם את החוק. מועצת המפקחים היא גוף פיקוח המפקח על החקיקה כדי לוודא שהיא תואמת את "הקריטריונים של האיסלאם והחוקה." 

פארס דיווח כי מועצת המפקחים בחנה את הצעת החוק ו"לא מצאה אותה כנגד הדת והחוקה. " החקיקה שהתקבלה על ידי הפרלמנט ממתגת כל שיתוף פעולה עם ישראל כ"מעשה נגד אלוהים ". דובר הפרלמנט האיראני, אמר בשבוע שעבר על סמך הצעת החוק הראשונית, כל הגופים האיראניים משתמשים בכישוריה האזוריים והבינלאומיים של המדינה כדי להתמודד עם צעדי המשטר הציוני. לטענת פארס, החקיקה קובעת כי כל שיתוף פעולה או ריגול למען "המשטר הציוני" יש לראות "כשווה לאיבה כלפי אלוהים ושחיתות עלי אדמות", ו"פעילות של פלטפורמות התוכנה הישראליות באיראן והשימוש בחומרה ותוכנה שלה. מוצרים אסורים." 

לדברי סול זינגר, מחבר משותף של הספר "סיפור הנס הכלכלי של ישראל", החוק, אם ייושם במלואו, היה מחזיר את איראן אחורה בזמן, עם מחשבים, אינטרנט וסמארטפונים תחת שימוש במגבלות, היצוא יפגע אנושות והבריאות תהרס. איראן ללא פיתוחי הטכנולוגיה של ישראל, אמרה זינגר בשבוע שעבר ל"טיימס ישראל", "תגרום לצפון קוריאה להיראות מתקדמת וקוסמופוליטית. בעיקרו של דבר, איראן תחזור לעולם שלפני 50 שנה, אולי יותר. זה ייראה כמו מושבת אמיש ענקית בלבוש מוסלמי. "

זה אינסופי, "הוסיף זינגר, כאשר שוקל את ההשפעה על האיסור של מג'ליס על כל הדברים שיש לישראל. "אם אתה סופר את כל חברות Fortune 500 שיש להן מרכזי פיתוח קריטיים בישראל – כולל סימנס, חביב איראן ועוד. אני מניח שהם יצטרכו לחזור לעט ונייר, סוסים וביקורי בית של רופאים עם סטטוסקופים ובתי חולים מתקופת מלחמת העולם השנייה. " החקיקה מחייבת גם את משרד החוץ האיראני "לעשות הסדרים נחוצים להקמת השגרירות הווירטואלית של איראן או הקונסוליה האיראנית בארץ ישראל ולהגיש את ההסדרים לאישור הקבינט."