התקפת הסייבר הישראלית בנמל הגדול באיראן בתחילת החודש, דווח כי גרמה היא לשיבושים עצומים בפעילותה, אך למעשה גרמה רק נזק קל הניו יורק טיימס. הוושינגטון פוסט דיווח אתמול כי ישראל הפילה את מערכות המחשבים של נמל שאהד רג'י, וגרמה לכיבוי מוחלט של המתקן, ב -9 במאי. ישראל סירבה להתייחס רשמית לדו"ח, שצוטט בארה"ב ובכירים זרים אחרים באומרו שישראל ככל הנראה עומדת מאחורי מתקפת המחשב.

נמל שאהד רג'אי, בדרום מחוז הורמוזגן, ממוקם כ -25 ק"מ מהעיר בנדר עבאס. ידוע גם כנמל בנדר עבאס. ישראל האשימה זה מכבר את איראן בכך שהשתמשה בנמל למטרות צבאיות כדי לסייע לטרוריסטים במקומות אחרים במזרח התיכון, כולל אויביה של המדינה היהודית חמאס וחיזבאללה. "התקיפה על מערכות המחשבים בנמל שאהד רג'איי החשובה מבחינה אסטרטגית הייתה מוגבלת בהיקפה, ויצרה גדולים ועיכובים במשלוחים, אך לא גרמה לנזק משמעותי או מתמשך", נכתב בדו"ח.

התקיפה הייתה ככל הנראה בתגובה לניסיון איראני לכאורה לפרוץ למערכת תשתיות המים בישראל. על פי חדשות ערוץ 13, הקבינט הביטחוני ברמה הגבוהה של ישראל קיים ישיבה חשאית לדיון בתגובה לפיגוע הפריצה, וראה כי הניסיון לפגוע במערכת המים שלה, מטרה לא צבאית, חוצה קו אדום. גורמים ישראלים כלל לא חשבו שהמתקפה האיראנית מצדיקה תגובה, והגמול נקבע על ידי שר הביטחון לשעבר, נפתלי בנט, שהורה גם הוא להדליף את המידע לתקשורת הבינלאומית.

הנמל נודע על ידי סנקציות שהובלו על ידי ארה"ב על איראן וכיום הוא מטפל רק ב 20 ספינות בחודש לכל היותר. הוא נבחר במיוחד כיעד שאינו מרכזי במטרה להעביר מסר יותר מאשר לגרום נזק ממשי, נאמר בדו"ח. אולם, לפני מספר שנים, לפני שהסנקציות הפחיתו את כלכלת איראן, הנמל היה ללא ספק גדול ומשמעותי מבחינת אסטרטגית לאיראנים. 

איראן גם טענה כי ההתקפה גרמה נזק משמעותי פחות ממה שדווח בוושינגטון פוסט במקור. גורם רשמי טען כי כי לא נגרמו שיבושים גדולים בנמל, וכי יחידות ההגנה האזרחיות הצליחו בעיקר לסכל את הפיגוע "בגלל תגובתם המתוכננת והיעילה לניסיון ההסתננות." הדו"ח ציטט גם את מוחמד רסטאד, המנהל הנוכחי של ארגון הנמלים והים של איראן, באומרו כי הפריצה לא פגעה באף אחת ממערכותיה, אך "רק הצליח להסתנן ולפגוע במספר מערכות הפעלה פרטיות באזור יציאות. "

תמונות לוויין של הנמל ב -11 במאי וב -12 במאי שצולמו על ידי מעבדות פלאנט ונראו על ידי טיימס ישראל נראו כמראות מספר גדול של ספינות המתבטלות מהנמל וצבירת מכולות על יבשה, ימים לאחר מתקפת הסייבר הישראלית לכאורה. על פי הדיווחים, חברות הסוכנות והסוכנויות נערכות למתקפת סייבר איראנית או קשורה לאיראן בתגובה לפיגוע בנמל. גורמי הביטחון הורו היום לסוכנויות ומתקנים רגישים להעלות את מודעותם ומוכנותם לאפשרות של התקפת סייבר נגד נקמה כחלק ממלחמה חדשה מלחמת סייבר, כך דווח בכלי תקשורת שונים בארץ. הרמתכ"ל אביב כוכבי רמז  על תפקידה של ישראל בהתקפת הסייבר ואמר שצה"ל ימשיך להשתמש בכלים צבאיים שונים נגד אויבי המדינה.