גורמי מודיעין זרים חשפו פרטים חדשים בנוגע להתקפת הסייבר נגד מתקני מים ישראליים המיוחסת לאנשי סייבר מאירן. לדברי הגורם, מטרת ההתקפה שהתרחשה בחודש שעבר הייתה "להערים על המחשבים להגדיל את כמות הכלור שנוספה למים הזורמים לבתים ישראלים." מקורות ישראלים שונים וגורמי מודיעין זרים אמרו כי האירנים פרצו למערכת שמפעילה את משאבות מים ישראליות לאחר שקוד המחשבים שלהם נסע ברחבי העולם, ועברו דרך שרתים בארה"ב ובאירופה כדי להסתיר את מקורותיה (דבר הנהוג כאשר מעוניינים להגן על מערכות חשובות). 

לדברי הגורם המערבי שממשלתו עודכנה על המאורע, "מתקפת הסייבר האירנית לכאורה על מפעל המים יכולה הייתה לגרום לכאוס גדול במדינת ישראל במיוחד בימים החמים של הקיץ, כאשר שאיבת התחנה נסגרה נתגלה עודף כימיקלים. בתרחיש הגרוע ביותר, מאות אנשים יחלו בעקבות המתקפה שחיבלה במערכת המים .זה היה יותר מתוחכם ממה שהישראלים חשבו בתחילה.

מבקר במשטר איראני טען כי ההאשמות שקריות לחלוטין. איראן אינה יכולה להרשות לעצמה פוליטית לנסות לפגוע ולהרעיל אזרחים ישראלים. וגם אם איראן עשתה זאת, איפה התשובה המתאימה של הישראלים? " מבקר המשטר אמר. "החשד שלנו הוא שישראלים רוצים יותר כסף מארה"ב והמציאו הם את כל העניין". הדובר של איראן לאו"ם, אמר כי פעילויות הסייבר של איראן הן למטרות הגנה בלבד ולא למטרות התקפה. "כקורבן של לוחמת סייבר … ומחבלות סייבר אחרות, אנו יודעים היטב עד כמה זה יכול להיות הרסני", אמר הדובר.

גורמים רשמיים בישראל מסרו לעיתון כי ישראל נקמה בחודש שעבר בביצוע פעולת סייבר קטנה אך מתוחכמת על נמל שאהד רג'אי בהוראתו של נפתלי בנט, אז שר הביטחון. גורמים רשמיים בישראל מדברים על המאורע ואומרים כי זו הייתה מתקפה קטנה מאוד – כמו דפיקה בדלת תזכורת עדינה כי לישראל יש יכולות טכנולוגיות וסייבר מהמרשימות בעולם.

מבפני המשטר האיראני אמרו בתגובה: "נמלים איראניים הם בדרך כלל כאוטיים ושיבושים קורים." הנמל היה "בערך באמצע רשימת האפשרויות", לדברי אחד הפקידים הישראלים. "כל שיבוש יהיה כלכלי. הבטיחות של אף אחד לא תעמוד בסכנה. הם יזכרו שאנחנו כאן, אנחנו צופים." עוד נמסר כי הוכחו לו עדויות לנזק. "כך איראן אולי גרמה למחסור במים זמני וישראל אולי גרמה לפקק זמני", אמר הבכיר. "בתכנית הדברים הגדולה, זה כלום. אבל זה אף פעם לא מפסיק בזה."

יגאל אוננה, מנהלת הסייבר הלאומית בישראל, הכירה רשמית בשבוע שעבר על התקפת הסייבר נגד מערכות המים במדינה, אם כי לא הזכירה את איראן באופן ישיר."מהיר אינו דבר שמתאר מספיק כמה מהר וכמה דברים מטורפים וקדחניים מתקדמים במרחב הסייבר. אני חושב שזכור את החודש האחרון ומאי 2020 כנקודת שינוי בתולדות לוחמת הסייבר המודרנית," , ועידת סייבר בינלאומית דיגיטלית. "אם הרעים היו מצליחים במזימה שלהם היינו עומדים כעת באמצע משבר קורונה, נזק גדול מאוד לאוכלוסייה האזרחית ומחסור במים ואף גרוע מזה.