ישנם מספר מדינות באירופה ובעולם אשר הסכימו לקבל מטיילים ישראלים מבלי להכריח אותם להיכנס לסגר, בניגוד לכך ישראל עדיין לא ממהרת לפתוח את שערייה לתיירים מרחבי העולם מחשש של גל הדבקה אשר יגיע ממדינות זרות. מקבלי ההחלטות בארץ בלבטים רבים בנושא זה, האם זאת תהיה החלטה נבונה לפתוח את שמי הארץ בחזרה לתיירים במיוחד בתקופת שיא הקיץ. היתרון הבולט לכך הוא העובדה שהחלטה זו יכולה לעורר מחדש את הכלכלה הישראלית בשלל סקטורים שונים והחסרון הוא הסיכון בכך שעלול להתפרץ גל תחלואה חדש חזק יותר מקודמיו בעקבות זאת.

על פי משרד הבריאות, הודעה רשמית תתקבל לקראת סוף השבוע בדבר תוואי. התוואי יכלול לאן ישראלים יוכלו לנסוע מבלי שיצטרכו להיכנס להסגר בחזרתם לארץ. מדינות אירופיות  אשר כעת מתירים לישראלים להיכנס אליהן ללא בידוד הן קרואטיה, יוון ובולגריה. ישראל טרם קיבלה החלטה אם להתיר לאזרחים ממדינות אלה שהייה בתנאים זהים כאות הכרה והבנה בין המדינות. אך ישנן שיחות רבות בנושא והחלטה קונקרטית על כך תתקבל בעת הקרובה.

 מקורבים למקבלי ההחלטות מסרו כי, ישראל ויוון ביצעו עסקה לביטול דרישת ההסגר למבקרים לאחר שיחת טלפון בין שר החוץ היווני ניקוס דנדיאס למקבילו הישראלי גבי אשכנזי.  דנדיאס היה אמור לבקר בישראל ביום חמישי לשיחות עם אשכנזי, שצפויים להתמקד בעיקר במתחים המדיניים בין יוון לטורקיה בשל מחלוקת על מאגרי גז ימיים. דובר משרד החוץ אמר כי גם נושא הנסיעות בין המדינות יעלה במפגשים הללו. אז מה שנשאר לנו לעשות זה להתאזר בסבלנות ולהחזיק אצבעות שבקרוב מאוד נוכל לטייל ברחבי העולם בשקט נפשי וללא חשש בריאותי להנות מהנופים, המאכלים והתרבויות שמדינות העולם השונות מציעות לנו.