שלוש שנים וחצי לאחר שהחלטת מועצת הביטחון בגנות פעילות ההתנחלות הישראלית עברה בזכות הימנעות מארה"ב, בניגוד לווטו הרגיל שלהם, העלו פרטים חדשים ומעניינים בנושא. כאשר התקבלה ההחלטה בדצמבר 2016, זעם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונציגי ממשלתו בארה"ב. שגריר ארה"ב רון דרמר אמר שיש לו ראיות לכך שממשל אובמה לא רק נמנע מההצבעה, אלא דחף ותמך בהחלטה כנגד ישראל בצעד חסר תקדים.שגריר ארה"ב בישראל באותה תקופה דן שפירו הכחיש את הטענות וקבע ביום רביעי כי ההחלטה שהתקבלה באותם ימים אינה נלקחה תחת יוזמתה של ארה"ב, המדינות שיזמו לפי טענתו הינן סנגל, ונצואלה, ניו זילנד ומלזיה.

לפני כשנה התפרסם מאמר במגזין "ניו יורק טיימס" אשר הציג הוא ציטוט של בנאדם אשר היה קרוב הוא לצלחת בתקופת ממשל אובמה המאיר באור חיובי ומאשש את דבריו של דרמר, ואמר כי הם מבטיחים כי ההצבעה תתקיים רק לאחר הבחירות בנובמבר 2016 כדי לא להבריח את התורמים מהקמפיין של הילארי קלינטון לנשיאות המחליפה של אובמה במירוץ דאז לאחר שאובמה מילאה 2 קדנציות בתור נשיא ארה"ב. 

דני דנון שכיהן בתפקיד שגריר האו"ם באותה תקופה מדוברת סיכם כי "להיות בחדר ולראות את כל המדינות החברות האחרות מצביעות נגד ישראל, וארה"ב מאפשרת לזה קרות זה היה רגע שלעולם לא אשכח, אני חושב שההחלטה הייתה המקום הנמוך ביותר מזה עשרות שנים במערכת היחסים שבין ישראל וארה"ב באו"ם. עבדנו עם המשימה של ארה"ב מקרוב והשגנו הרבה דברים יחד, אבל ההצבעה המבישה הזו תהיה מה שאנשים זוכרים מנשיאותו של הנשיא אובמה". 

דני דנון העלה נקודה יפה מעניינת ומאוד חשובה שעלינו לזכור ולשנן בחיינו בהמון מישורים בין אם מדובר בפוליטיקה, חברה ,עסקים וכו'. חשוב לנו לזכור כי מספיק מקרה אחד בו אנו מוצגים באור שלילי יכול למוטט מוניטין שלם שנבנה בשנים רבות, לכן עלינו לזכור זאת ולבצע פעולות באופן שקול מתון ומפוקח בכדי שלא נצטער עליהם במוקדם או במאוחר במרוצת הזמן.