הוועדה האמריקאית לפעולות פוליטיות ועידת איפא"ק (AIPAC) מתכנסת לעיתים קרובות ומעבירה ביקורת או קומפלימנטים להחלטות המתקבלות במדרג הבכיר במעצמה החזקה בעולם ארצות הברית, בכל הנוגע לפעילותה הפוליטית הפנימית והחיצונית. הועידה בחרה לשבח את המחוקקים האמריקנים לאחר הצעת חוק הכוללת סיוע ביטחוני נרחב על סך 3.8 מיליארד דולר לישראל. המימון מגיע כחלק מחוק הרשאת ההגנה הלאומית שאושר בבית הנבחרים על ידי רוב מוחץ ביום שלישי ובסנאט עם 86 תומכים ו -14 נגד ביום חמישי.

על פי הסוכנות היהודית הטלגרפית, אייפא"ק שיבחה את הדמוקרטים וגם את הרפובליקנים בקונגרס שהצביעו לטובת תקציב הביטחון, ואמרה שזה "יסייע לישראל להגן על עצמה מפני איומי ביטחון מתמשכים." מוקדם יותר השנה, הסיוע לישראל התגלה כאחת מנקודות המחלוקת באגף השמאלי של הזירה הפוליטית האמריקאית. האומנם יש מתנגדים רבים שהיו מעוניינים שהסיוע של ארה"ב לישראל יפסק ויחדול, אך עם הנעשה אין להתווכח וישראל זוכה לגיובי נרחב מצד ארה"ב שנה אחר שנה ומתגלה גם כעת כמו בפעמים רבות בעבר כבעלת ברית למופת.

הבחירות לנשיאות ארצות הברית קרובות מתמיד וישנם מספר מועמדים לנשיאות דמוקרטית, ביניהם ניתן למצוא את, הסנטור של ורמונט ברני סנדרס, אמרו כי הם מוכנים להשתמש במימון כדי ללחוץ על ישראל לא לספח חלקים מהגדה המערבית, זאת מכיוון שלפי השקפתו סיפוח זה עלול להוביל להחרפת היחסים הרעועים גם כך במזרח התיכון, ובנוסף תפגע בכל מגע שהוא עכשווי או עתידי לשלום. עם זאת, ג'ו ביידן, המתמודד שלפי כל התחזיות הולך להיות מחליפו של נשיא ארצות הברית המכהן דונלד טראמפ, אמר פעמים רבות כי לא יתנה את הסיוע במדיניות כלשהי מצד ישראל.