ההסכם שנחתם בין מדינת ישראל לאיחוד האמירויות בתיווכה של ארצות הברית הוא ללא ספק הסכם היסטורי  המשפר באופן יוצא מגדר הרגיל את מעמדה האסטרטגי הבינלאומי של ישראל. כמו כן, הסכם זה יוצר אפשרויות בתחומי הכלכלה והמדע ומעל הכל מהווה אבן דרך למתן לגיטימציה לקיומה של ארץ ישראל במזרח התיכון לא רק מגורמים מערביים הפעם גם בקרב מדינות ערביות מוסלמיות.

המתנגדת העיקרית בנוגע להסכם ההיסטורי היא איראן היודעת כי יש לקשר שלה עם איחוד האמירויות חשיבות רבה בעקבות כוחה ברמה הבינלאומית של איחוד האמירויות. בשל הסנקציות הבינלאומיות אשר חלות על איראן, היא נעזרת באיחוד האמירויות בעסקאות שונות על מנת להמשיך את תפקודה השותף של המדינה. האיראנים חוששים שבעקבות ההסכם היחסים שלהם עם איחוד האמירויות יעוררו במקביל לכך שהיחסים של ישראל עם איחוד האמירויות ישתפרו, כתוצאה מכך ישנה פגיעה כפולה בצד האיראני. המתנגדים הנוספים להסכם זה הם הפלסטינים אשר הודיעו כי ינסו למנוע מכמה שיותר מדינות מוסלמיות להצטרף ליוזמה.

ההסכם טומן בחובו פוטנציאל לרווח כלכלי עצום לשני הצדדים. מסתמן כי איחוד האמירויות יתמוך כלכלית בקידום הטכנולוגיות הישראליות ובכך המצב באזור הים התיכון בו מדינות ערביות מוסלמיות רבות ישתפר. בצד המדיני ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח עסקה שוכנת שלום, ישראל מתחייבת להשעות את כל כוונותיה להרחיב את ריבונותה בגדה המערבית במקביל לקבלת תמיכה מדינית וכלכלית מצד איחוד האמירויות מה שישפר את מצבה המדיני של ישראל אל מול שכנותיה.

 פן נוסף בנוגע להסכם הוא הפן הצבאי, שני הצדדים ישראל ואיחוד האמירויות ידועות בכך שברשותן צבאות ברמה מאוד גבוהה. שיתוף הפעולה ביניהן יוביל לכך ששני הצדדים ישכילו וילמדו, ובעקבות זאת ירוויחו ידע רב אודות שימוש בטכנולוגיות ואסטרטגיות מהמתקדמות ביותר בעולם בתחום הצבאי. ניתן לראות כי להסכם היסטורי זה יש אינספור יתרונות לשני הצדדים בתחומים רבים, ומי יודע אולי השלב הבא בחיזוק הקשרים בין המדינות יהיה אישור רשמי לכך שאזרחי מדינת ישראל יוכלו לבקר בגורדי השחקים המרהיבים ביופים השוכנים באיחוד האמירויות.