ללא ספק שהמאורע המזעזע שקרה בבירת לבנון ביירות שכלל פיצוץ אדיר וענן בצורת פטריה עצומה אשר עטף את בירת לבנון, אמור להפחיד רבים ברחבי העולם, במיוחד בערים בהם ישנם מחסנים גדולים של חומרים כימיים מסוכנים. בארצנו ישראל בעיר חיפה בה שוכן נמל עצום בגודלו תמונות קשות אלו מהווים את סיוטם הגדול ביותר שעלול לקרות יום אחד במידה ויתרחש אסון שבעקבותיו תגרמנה התלקחות במחסנים הכימיים בחיפה שעלול לגרום לפיצוץ אדיר ונזק חסר תקדים שלא נראה כדוגמתו בארץ.

מקרה זה אשר קרה בשבוע שעבר בלבנון גרם לעיריות רבות בצפון הארץ באזור חיפה לחשוש בעקבות מיקומם של המחסנים הכימיים הנמצאים באזור נמל חיפה שבין היתר מכילים את גז האמוניה המסוכן (מעל 10 טון!) שעלול לגרום לפיצוץ אדיר במידה ויקרה חלילה אסון. בסנריו הנורא מכל עלול להיגרם נזק בנפש לעשרות אלפי אנשים אם לא יותר, ובנוסף לכך נזק רב לבניינים אשר נמצאים בסביבת המקום ותשתיות העיריות הסמוכות לנמל. בנושא זה ישנו מאבק משפטי רב שנים הכולל פוליטיקה, כסף והמון אגו בין האנשים החזקים המעורבים.

במרכז המאבק המשפטי עומדים נציגי התושבים הסמוכים לנמל בעיר חיפה בו שוכנים המחסנים המכילים את החומרים הכימיים המסוכנים, ומנגד עומדים העובדים באותם מחסנים אשר טענתם המרכזית היא שהעילה להעברת המחסנים למקום אחר או הורדתם בכלל היא פגיעה בפרנסתם. מגורמים בכירים נמסר כי הנמל מאכלס מעל ל-700 חומרים כימיים אשר מסוכנים לציבור ועלולים לגרום  בבוא היום נזק רב לסביבה ולתושביה. על כן, קיים צורך במיוחד לאור התמונות הקשות מלבנון לעשות ככל האפשר בכדי שאסון כזה חלילה לא יקרה בישראל.