בתי כנסת וכנסיות נפתחו מחדש בצפון איטליה, שם הם הושבתו מאז שהאזור הזה נעצר בעקבות ההתפרצות הגדולה הראשונה של COVID-19 באירופה. בית הכנסת הראשי במילאנו נפתח בתחילת השבוע בהנחיות שהוסכמו בשבוע שעבר עם גורמים בממשלה, כך דיווח מוקד, אתר החדשות היהודי-איטלקי. בתי כנסת נפתחו ברומא ובפירנצה.

חנויות איטלקיות, מספרות ומסעדות נפתחו גם הן ביום שני והסתיימו נעילה של 10 שבועות. כ- 32,000 איש באיטליה מתו מ- COVID-19. במילאנו, על מתפללים להירשם מראש בלשכת הרב כדי להבטיח שמספרם לא יעלה על היכולת החדשה של כל בית כנסת תחת פרוטוקולים של התרחקות חברתית, אמר נשיא הקהילה, מילוא חסבני.

בבית הכנסת של חצבאני בית מנחם, קיבלה את הכושר יותר מחצי עד גבול של 28 מתפללים במחלקת הגברים
ו-12 אצל הנשים. עובדי התפילה בבתי כנסת במילאנו אינם מורשים להביא כיפות משלהם, טליתות או תשמישי קדושה אחרים. במקום זאת הם מקבלים ערכה מחוטאת בכניסה, אותה הם משאירים לחיטוי כשהם הולכים. עליהם ללבוש מסכות פנים ולחטא את ידיהם לפני הכניסה.

ילדים מתחת לגיל 13 אינם רשאים להיכנס לעת עתה לבית הכנסת "בית מנחם". דלתותיו נשארות פתוחות, זאת על מנת להזמין מקום לתפילות שבת, על המתפללים להירשם עד יום שלישי בצהריים, על פי הוראות שנשלחו לחברי הקהילה.