נרשמו בעת האחרונה עלייה חדה במספר האירועים אנטישמיים ברחבי אירופה מתחילת השנה, כאשר מרבית התקריות בערים בהן האוכלוסיות היהודיות הגדולות ביותר: למרות שהנתונים מראים ירידה של כ-15% לעומת התקריות שנרשמו אשתקד, זהו מספר חסר תקדים מבחינה היסטורית שאין להקל בו ראש כלל ויש לטפלו על מנת למזערו ככל הניתן עד כדי העלמתו.

חלה עלייה באירועי האנטישמיות המקוונת באירופה, כך מצאו גופים המפקחים ומנטרים מידע זה, גופים אלו הזהירו כי במידה וימשיכו הפוסטים ברשתות החברתיות השונות בנושא זה עלול להיווצר מצב מסוכן בו ההתקפות יעברו מתחום של עבריינות מקלדת לתחום של עבריינות מוחשית פיזית ואף עלול להגרם מצב של פגיעה בחיי אדם. 

עם זאת, ישנם מספר משתמשים ברשתות החברתיות המבינים את גודלה של בעיית האנטישמיות המקוונת, ומנסים למזער ולמנוע אותה על ידי פוסטים תומכים ביהודים אשר מסלפים את דברי הפוסטים האנטישמיים המכפישים את שמם של היהודים בעולם כולו. הנתונים אשר נאספו משקפים את האירועים עליהם דווח הקורבן אשר נפגע או משתמש אשר היה עד לכך. דווח כי ישנם אירועים הכוללים התפשטות של תיאוריות קונספירציה המאשימות יהודים ביצירת והפצת וירוס הקורונה ברחבי העולם.

אנו מקווים כי כל האירועים הללו יגונו בכל תוקף וימוזערו עד לכדי אפס. אנחנו עברנו תקופות חשוכות לפני עשרות שנים אשר איננו רוצים לחזור אליהן. קיימת ציפייה מצד המנהלים של אותם רשתות חברתיות מצליחות בין אם מדובר בפייסבוק טוויטר וכו'. לעשות את המיטב בכדי למזער להעלים ולגנות את כל התופעות ברשת של פוסטים הכוללים אמירות גזעניות, פוגעניות ואלימות.