מוקדם יותר החודש השיקה מיקרוסופט מכשירים חדשים מסוגים שונים כגוןSurface Go 2, Surface Book 3, Surface Headphones 2 ועוד. אם ה- Surface Go 2 יבנה על האיכויות הטובות של ה- Surface Go הראשוני מכשיר זה יזכה להצלחה רבה ואף יוכל להיכנס לקטגוריה של מחליף למחשב נייד נוח קומפקטי וקל משקל.

מבחינת עיצוב, Surface Go 2 בגודל 10.5 הוא הדור השני של מיקרוסופט למחשב טבלאט הניתן להסרה שמתחיל ב 399 $. המכשיר דק מאוד ומשקלו במשקל של 1.2 קילוגרם. ה- Surface Go 2 ממוקם כדי להתמודד מול מכשירי האייפד ההתחלתיים (לא גרסאות הפרו) iPad 10.2 אינץ החל מ- $329 ו- iPad Air של אפל  10.5 אינץ' (החל מ- $499).  הערה חשובה המחירים בארץ בעבור כל המכשירים כידוע יותר יקרים מהמחירים בחו"ל מכיוון שיש מיסים ותשלומים נוספים שמתווספים למחיר המקורי ומוסיפים לו עוד כמה מאות שקלים.

המכשיר מרגיש כמו מה שהיית מצפה מקו ה- Surface המשובח, עיצוב מלוטש. המכשיר מגיע כסטנדרט עם USB-C, קורא MicroSD, שקע אוזניות, יציאת כיסוי משטח סוג, ויציאת Surface Connect לאביזרים נלווים. כמו כן, ניתן להוסיף עד 1TB שטח אחסון באופן מיידי באמצעות כרטיס זיכרון מסוג MicroSD. מיקרוסופט מיקמה את לחצן ההפעלה וכפתורי בקרת השמע בחלקו העליון של המכשיר. ל- Surface Go 2 מקלדת אופציונלית מסוג Cover Alcantara המתחברת למכשיר. 

התצוגה ב- Surface Go 2 היא ברזולוציה של 1920 1280 שמשווה 220 PPI ביחס גובה-רוחב 3: 2. זהו שיפור לעומת ה- Surface Go מהדור הקודם. הרזולוציה בתצוגה חסרה מעט מאחורי מתחרותיה, ששתי הגרסאות של ה- Apple iPad ו- iPad Air ישנן תצוגה של 264 PPI. התצוגה ב- Surface Go 2 מגיבה ומוארת. הבהירות בתצוגה הינה 408 ניץ.

בנוגע לביצועים וקישוריות של המכשיר גרסת הכניסה של ה- Surface Go 2 בסך 399 $ ברמת הכניסה מצוידת במעבד Intel Pentium Gold 4425Y, 4GB RAM, ואחסון eMMC 64GB. תמורת 549 $ תוכלו להכפיל את כמות ה- RAM ל- 8GB ולהכפיל את האחסון ל- SSD של 128GB. גרסת ה- 629 $ של ה- Surface Go 2 מצוידת במעבד Intel m3-8100Y, 8 ג'יגה-זיכרון RAM, וב- SSD של 128 ג'יגה-בייט.

אציין כי המערכת שיפרה את הקישוריות עם Wi-Fi 802.11ax לעומת 802.11ac של מערכות מתחרות Apple iPad . שיפור נוסף בתוך ה- Surface Go 2 הוא השדרוג ל- Bluetooth 5.0. זה ייתן למשתמשים טווח אלחוטי רב יותר עבור מכשירי Bluetooth ומהירויות קישוריות מהירות יותר. ה- Surface Go 2 מספק רמת ביצועים מרשימה, אבל המקלדת מעט קטנה. היו מקרים בהם הקשתי על מספר מקשים במקביל בטעות אפילו במאמץ לא לבצע זאת. לא הצלחתי להשלים את אותה רמת עבודה שבדרך כלל הייתי מבצע במחברת אך לא בגלל הביצועים, רק בגלל גודל המקלדת

ולסיכום אפשר לומר כי מיקרוסופט ממשיכה לעשות עבודה מצוינת בכל הנוגע למכשירי ה- Surface Go שלה והיא מספקת לקהל לקוחותיה מחשב טבלאט נהדר במחיר התחלתי נפלא שנותן פייט אדיר למתחרה השולטת בשוק הטבלטים בשנים האחרונות אפל שמציגה לראווה את סדרת האייפדים המשוכללים שלה ובראשם כמובן ה-IPAD PRO המצוין.