לאחר משא ומתן ראשוני של כמעט חודש עם BOE, סמסונג אלקטרוניקה שלחה היום בקשה רשמית להצעת מחיר ליצרן, טוענים מבקרי התעשייה. עיתוי המהלך עולה בקנה אחד עם סטטוס הפיתוח הנוכחי של ספינות הדגל של סמסונג 2021 שעשויות לשווק כסדרה Galaxy S21. כלומר, ברוב המקרים מסמכי הדרישות בענף הסמארטפונים נשלחים בדרך כלל כחצי שנה לפני השקתם.

מקורבים לחברה טוענים כי סמסונג מתכוונת רק לסמוך על BOE עבור חלק מסוללת מכשירי הגלקסי S21. אמנם לא ברור אם ההרכב שוב יכלול שלושה דגמים, אך נראה כי אין סיכוי לסדרת המשך של דגם ה-Galaxy S20 Ultra בשנה הבאה שתציג תצוגה של BOE. הסיבה לכך היא שהחלונות OLED הסינים שסמסונג רוצה להזמין אינם מיועדים לתמוך בקצבי רענון של 120 הרץ, נקודת מכר מרכזית בדור ספינות הדגל הנוכחי.

דגם Base Galaxy S21 עשוי להיות ללא קצב הרענון של 120 הרץ במקום זאת, בקשת הצעת המחיר שנשלחה ל- BOE נוגעת אך ורק למפרט של 90 הרץ, טוענים בקוריאה. סמסונג כבר עובדת על פיתרון הפשרה הזה כבר זמן רב, בדומה ליריבותיה במרחב הסמארטפון. בקשת הצעת מחיר נשלחה גם לפאנלים של 120 הרץ ו- 60 הרץ לתצוגה של סמסונג.

הקצה התחתון של טווח הגלקסי S21 עשוי לפיכך לפספס את תכונת תצוגת המפתח הנתמכת בשלמותו של דור המכשירים הקודם. ההבדל הפוטנציאלי הזה נראה במעורפל דומה לאופן בו דגם ה- Galaxy Note 10 הבסיס נתן שדרוג לאחור של הרזולוציה לעומת קודמו בשנת 2018. תצוגת סמסונג תמשיך לספק OLEDs המוכנים ל- 120 הרץ עבור Galaxy S21, לפי אותו מקור.

בכל הדברים שנחשבים, נראה כי הדומיננטיות העולמית של סמסונג היא בסופו של דבר ברמה גבוהה. המעבר החלקי של Galaxy S21 לכיוון BOE נועד כמעט בוודאות להפחית את עלויות הייצור של ספינות הדגל של אנדרואיד הבא, דבר שסמסונג רואה בעתה את הכרח בהתחשב בחוסר היציבות בשוק הנייד הנוכחי.

חלק מהמבקרים בתעשייה רואים בכך גם מעבר של סמסונג לתצוגה בעלת מחיר מסך נמוך. האיום של החלפת הזמנות מסוימות על ידי BOE עשויה לעבוד רק כאשר החברה לא תשתמש במיקור חוץ של מסכי OLED מסין. ייתכן שנשיג בשנה הבאה את ספינת הדגל הראשונה של סמסונג עם מסך OLED סיני.