אנו מתקרבים בצעדי ענק ליציאתה של הקונסולה החדשה של סוני ה-PS5. אך, למרות שעיצוב PS5, מפרט ומשחקים נחשפו, אפשרויות ההזמנה מראש ומחירם נשארו חסויים וישנם מספר ספקולציות בנושא. מה שאנחנו יודעים בוודאות זה שה- PS5 של סוני אמור להגיע ברביע האחרון של שנת 2020 והוא הולך להיות הדגם הכי חזק עוצמתי ומיוחד שסוני הוציאה עד כה.

זה משאיר מעריצי פלייסטיישן נלהבים להוטים להזמין קונסולה קצת בחושך. לרוע המזל, PS5 לא נראה כאילו הוא הולך להיות זול, כשנשיא סוני ג'ים ראיין הציג כי ה- PS5 יתמקד בהספקת ערך ולא במחיר הנמוך ביותר בסביבה. הערך, במקרה זה, יבוא בצורה של טכנולוגיה מהדור הבא כמו SSD מותאם אישית סופר מהיר ומשחקים בלעדיים לקונסולה החדשה של סוני שמעוררת סקרנות רבה בקרב אוהבי הזאנר.

עם זאת, קיבלנו הצצה לכמה ממשחקי ה- PS5 הקרובים ולמה שאנו יכולים לצפות מהמכונה, כך שקונסולת המשחקים הבאה של סוני עשויה להיות שווה את תג המחיר היוקרתי שהיא צפוייה לקבל.  מי שקייווה שסוני עשויה לתת רמז כלשהו לגביי מחירו של ה- PS5 באירוע ההשקה שלו שנערך לפני כשבוע ימים התאכזב לגלות כי בגזרת המחיר סוני לא נתנה שום פיסת מידע על כך. לפי הערכות של מומחים בתחום הגיימינג מחיר הקונסולה החדשה צפוי להיות 499$ שהם קצת פחות מ-2000 ש"ח אותם נצטרך לשלם כדי להנות מחווית המשחק המרהיבה אותה מספקת הקונסולה החדשה. 

עם זאת, בשני הקונסולות מוגדר אחסון SSD מהיר, כאשר ל- PS5 יש SSD מותאם אישית המבוסס על טכנולוגיה שעדיין אינך יכול לקנות אפילו עבור מחשבי המשחק הטובים ביותר. תכונה זו יכולה לגרום למחירי הקונסולות לעלות בצורה משמעותית. הדבר שבטוח הוא שבעקבות השדרוגים הצפויים בדור זה של הקונסולה החדשה המחירים שלה צפויים להיות גבוהים באופן ניכר מהדגם הקודם ה-PS4. כמו כן, לגבי הזמנות מוקדמות אין כל אזכור לכך מהצד של סוני ואוהבי הקונסולה יצטרכו לחכות מעט לפני שהחברה תאפשר להזמין מראש את הקונסולה בכדי להנות ממנה כמה שיותר מוקדם ולפני כולם.