להמשך הכתבה שהעליתי לפני מספר שבועות, ברכתו של טראמפ מגיעה שעות לפני שהמגבלות של משרד המסחר נקבעו שיוציאו את TikTok מחנויות האפליקציות האמריקאיות, כולל אלה המופעלות על ידי אפל וגוגל.

במסגרת ההסכם טראמפ אמר שהוא מאשר שחברת טיקטוק תמשיך להיות בבעלות של בייטדאנס, מה שנוגד את טענתו לעיתונאים ביום שבת שאמר כי טיקטוק תהיה בבעלות מוחלטת על ידי וול מארט ואורקל אשר יחזיקו בשיעור של עד 20% בחברה.

על פי טיקטוק- חלק מהצעת העסקה הנ״ל, חברת אורקל האמריקאית תהפוך לספקית טכנולוגיה מוסמכת, שתהיה אחראית לכל נתוני המשתמשים בארה״ב ותשגיח על דרישות האבטחה הלאומיות על מנת לראות שכולן מתקיימות לחלוטין.

הם יעבדו עם וול-מארט על שותפות מסחרית, ובעתיד מימון טרום ההנפקה של טיקטוק העולמי, והשתתפות ב20% מהמניות שיצטברו בחברה. עוד מניע שעלה בדעתם הוא להרחיב את החברה ברמה גלובלית בארה״ב , להקים מטה של החברה ולהביא 25,000 משרות ברחבי אמריקה. טראמפ גם אמר כי TikTok ישולב בטקסס כחברה חדשה.

מנכ"ל אורקל, ספרא כץ, אמר בהצהרה:

"כחלק מההסכם הזה, TikTok תתנהל בענן אורקל ואורקל תהפוך למשקיע מיעוט ב- TikTok Global",  "אורקל תפרוס במהירות, ותפעל במהירות מערכות TikTok בענן האורקל. אנו בטוחים במאה אחוז ביכולתנו לספק סביבה מאובטחת ביותר ל- TikTok ולהבטיח פרטיות נתונים למשתמשים האמריקאיים של TikTok ולמשתמשים ברחבי העולם. אבטחה משופרת מאוד ופרטיות מובטחת יאפשרו את המשך הצמיחה המהירה של קהילת המשתמשים ב- TikTok לטובת כל בעלי העניין. "

וולמארט אמרה כי היא מתכננת לקחת חלק של 7.5% בחברה החדשה, וכי מנכ"ל וול-מארט, דאג מקמילון, ישמש בדירקטוריון של חמישה חברים. "אנו נרגשים מההשקעה הפוטנציאלית שלנו בהסכמים מסחריים עם TikTok Global", אמרה וול-מארט בהצהרה והוסיפה כי היא גם "תתקשר בהסכמים מסחריים בכדי לספק את TikTok Global למסחר אלקטרוני, למימוש, לתשלומים ולשירותים רב ערוציים אחרים. "

בשיחה עם עיתונאים, טראמפ העניק שבחים רבים לבכירי וולמארט ואורקל, כולל יו"ר אורקל, לארי אליסון, בן ברית פוליטי קרוב: "יש לך את השילוב של וול-מארט, זה ברור, וההיי-טק של אורקל, והגאונות של שני מנהיגי החברות האלה, בסדר?" אמר טראמפ.

ללא ספק עתיד טיקטוק בשילוב עם שתי חברות אלו מעורר סקרנות ותחושה של מעצמה כלכלית ענקית, ועם זאת עלול לעורר יחסים טובים יותר וטובים פחות בין כל החברות המשתתפות בהסכם.