בקשת פטנט שנחשפה לאחרונה הראתה שאפל הציעה דרך להשתמש ב- Apple AR כדי להציג מידע על מה שייראה לכל אחד מלבד הבעלים, כמסך ריק. כעת באפליקציה נפרדת, היא בודקת לגרום למשטח כלשהו להופיע כלוח בקרה, עם כפתורים ותצוגה. שיטה ומכשיר לגילוי מגע בין אובייקט כלשהו לחפץ שרק השבוע נחשף, מציג בפנינו כי בעתיד אנו הולכים להשתמש בשכיחות גבוה מאוד בסוג אינטרקציה שכזה שכרגע נראה לנו ייחודי. דרך טבעית לבני אדם לחוש ולהרגיש חפצים פיזיים אמיתיים היא לגעת בהם בידיים. 

המשקפיים החכמות של אפל יראו לנו מידע נוסף שיתווסף על התמונה אותה אנו רואים, מכיוון ש- AR ממפה חפצים וירטואליים על העולם האמיתי אשר נמצאים בקרבתך. עם זאת, ניתן יהיה לשדרג ולהרחיב את אופציות המשקפיים על ידי הוספת כפתורים שיהיה אפשר לראותם אך ורק אם אתה מרכיב את המשקפיים החכמות.  במקרה כזה העיניים שלך יראו את האובייקט הווירטואלי מכיוון שהמשקפיים מראות אותו, אבל האצבעות שלך יכולות לגעת בכל מה שבאמת נמצא באותה נקודה בעולם האמיתי בין אם מדובר בשולחן, שידה, ארון וכו'. אם ה- AR יכול לקבוע שנגעת במה שאתה חושב שהוא כפתור, הוא יכול להגיב כאילו ההקשה התבצעה בפועל ולבצע פעולה כלשהי בהתאם.

לצערנו הרב, בזמננו אנו קשה מאוד ליישם זאת מכיוון שדרוש פה שילוב של מספר טכנולוגיות וחדשנויות שונות בכדי לממש זאת. ההצעה החדשה של אפל כוללת זיהוי נגיעות כאלה על כל משטח שהוא. ולא די בכך זה יתאפשר ללא שום חיישנים אשר יונחו על קצות האצבעות ויזהו נקישות על משטח בשעת אמת כפי שנהוג בזמננו. לסיכום, אפל עומלת כבר שנים רבות על המשקפיים החכמות שלה שצפויות לעורר באז רב סביבם, כעת המשימה של אפל היא לפתח מספר שילובי טכנולוגיות חדישות בכדי להעניק למשקפיים שלהם יתרון על מתחרותיה בשוק. ההימור שלי הוא שתהיה תחרות משובחת בשוק המשקפיים החכמות, ובשוק זה יהיו חידושים אדירים שירגשו את כל חובבי הגדג'אטים והטכנולגיה בעשור הקרוב בכל פעם מחדש, אנחנו נישאר לעקוב זה בטוח.