האקרים ברחבי העולם מנצלים את העובדה שכמות גדולה של אנשים משתמשים כעת באפליקציות שיחות וידאו ומערימים על משתמשים רבים בתחבולות פישינג שיגרמו להן להקליק על קישורים זדוניים ובכך יאספו עליהם מידע בלא יודעים, יתקינו במכשירהם תוכנות זדוניות וכו'.

חברת אבטחת המידע, צ'ק פוינט טכנולוגיות , הזהירה בפוסט כי האקרים משתמשים בכל פלטפורמות הווידיאו המובילות בכדי לנסות לגנוב זהויות משתמשים ולעסוק בפעילויות מזיקות אחרות בתקופת מגיפת COVID-19. זה הגיוני האקרים עוקבים אחר המשתמשים, במיוחד בתקופה שמיליוני אנשים ברחבי העולם עובדים מהבית, והשימוש בפלטפורמת המעניקות את האופציה לשיחות וידאו רבי משתמשים רק הולך וגדל.מצב זה מספק קרקע פוריה לפושעי רשת שיודעים לנצל מצב זה בכדי לבצע פעולות זדוניות ולאסוף מידע רב על המשתמשים.

על פי צ'ק פוינט, בשלושת השבועות האחרונים נרשמו באינטרנט כ -2,500 דומיינים הקשורים ל-ZOOM, כאשר 1.5% הם למעשה דומיינים של משתמשים זדוניים ו -13% נראו כחשודים. "מאז ינואר 2020 עד היום נרשמו ל-ZOOM ברחבי העולם 6,576 דומיינים של משתמשים זדוניים", פרסמו צ'ק פוינט בבלוג. "ו-ZOOM אינו המקום היחיד בו הסיכון נמצא גם האפליקציות Microsoft’s Teams, Google Meet שימשו פיתוי לקורבנות הסייבר."

חלק מהודעות הדוא"ל לכאורה מגיעות מענקיות הטכנולוגיה המוצגות לעיל. אנשים נפלו קורבן למקרי סייבר שונים בעזרת תחכום של ההאקרים שמשתמשים בטכניקות ערמומיות בכדי להפיל ברשתם משתמשים שונים לדוגמה שליחת הודעה כמו "הצלחת להירשם בהצלחה ל-ZOOM לחץ כאן לקישור למעבר לאפליקציה". מה שקורה בפועל כאשר המשתמש לוחץ על הקישור המזויף שנראה אמיתי לחלוטין הוא מוריד תוכנות זדוניות ברקע ישירות אל מכשירו בין אם זה מחשב נייד טאבלט פלאפון וכו'. צ'ק פוינט מצאה גם דומיינים מזויפים של Google Meet ששלחו אנשים לאתרים זדוניים.

ארגון הבריאות העולמי משמש גם את האקרים לצורך הונאת אנשים במהלך תקופת מגיפת הקורונה. בצ'ק פוינט אמרו כי פושעי הסייבר שלחו דוא"ל זדוני המספק לכאורה למשתמשים מידע אודות תוצאות בדיקות רפואיות שונות, אך בפועל הדוא"ל מכיל את תוכנות זדוניות או קישורים לאתרים זדוניים.