במידה ואתם מתכוונים לרכוש אחד מדגמי ה- MacBook Pro או MacBook Air מבוססי מעבדים של אינטל אתם צריכים לקחת בחשבון כי זמנם יהיה קצוב הרבה יותר מאשר הוגדר בעבר וזה בגלל המעבר של אפל ממעבדי אינטל למעבדים ביצור עצמי של החברה. ובפשטות כל עוד אתם יכולים להמתין ברכישת מחשב מסוג MacBook Air או MacBook Pro המתינו ככל האפשר.

האם היית קונה טלפון שעובד עם מערכת הפעלה של נוקיה או ווינדוס? כן, אפשרי לעשות זאת ואפילו המחיר יהיה זול ומשתלם, בנוסף הסמארטפון יעבוד אפילו כמו שצריך ויהיו שם אפליקציות שיעבדו בצורה מעולה אבל זו פלטפורמה מתה – ובמידה ונתקלת בבעיה או סוגייה מסויימת יהיה לך קשה למצוא פיתרון לבעיה. תרחיש מסוג זה עשוי להיות בעתיד הלא רחוק עבור מחשבי Mac אשר מבוססים על מעבדים של אינטל.

האופטימיזציות שאפל יצטרכו לבצע לקראת המעבר למעבדים החדשים ידרשו זמן רב וסבלנות של המשתמשים החדשים ויש סיכוי לא קטן כי המשתמשים במחשבים עם המעבדים הישנים יהנו פחות מפיצרים וביצועים שונים לעומת המכשירים עם המעבדים החזקים של אפל. ענקית הטכנולוגיה מעוניינת להיות היצרנית של החומרה והתוכנה של קו מוצריה ובכך ליצור קו מוצרים איכותי ומרשים ללא תלות בספק חיצוני, ובכך יוכלו ליצור מחשבים עוצמתיים מהירים ומצויינים. 

התחושה שעלולה ללוות כעת קונים חדשים של מחשבי המקבוק היא שבמידה ויהיו תקלות, התחממות יתר או ביצועים איטיים או תוכנת באג נובעות מחוסר תמיכה או מיקוד של אפל במחשבים מדגמי אינטל. מחשבה זו שהיא הגיונית להפליא עלולה לגרום ללקוחות שונים לוותר או לדחות את קניית המחשב. מה שניתן להגיד בביטחון מלא הוא שעצות המומחים בתחום היא שבמידה אפשר להמתין למחשבי המק בוק עם המעבדים החדשים של אפל שווה לעשות זאת מכיוון שאלה הולכים להיות מחשבים שעתיד להיות להם ביצועים יוצאים מגדר הרגיל.