אפליקציה חדשה המופעלת על ידי AI בשם Face Depixelizer יכולה להפוך תמונות מפוקסלות לתמונות ברזולוציה גבוהה, ממש כמו שקורה בסרטי מדע בדיוני ופשע. האפליקציה נוצרה על ידי היזם הרוסי דניס מלימונוב, ומשתמשת ב- StyleGAN, שם ה- AI מחפש תמונות שכאשר הן מורידות במעט, ידמו את הפנים המקוריות עם פיקסל.

האפליקציה אינה מגבילה את הקסם של תמונה וחושף את האדם בפועל, אלא הוא יכול ליצור תמונה חלופית בה היא מוצאת תמונה במראה דומה והופכת את התמונה למציאותית. ברגע שהאפליקציה יצאה, משתמשים ברחבי העולם התחילו לשחק עם ה- AI, שכמובן יציג תוצאות שונות בכל פעם, גם אם התמונה הייתה זהה. לדוגמה, משתמשי הטוויטר הראו דוגמאות כיצד היו נראים דמויות משחקי וידאו מפורסמים – כמו לואיג'י ומריו.

עם זאת, משתמשים אחרים התחילו לשים לב כיצד כלי ה- AI הזה אינו מדויק בכל מה שקשור לעיבוד פרצופים שחומי עור. לדוגמה, בעת עיבוד תמונה פיקסלטית של נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה, האפליקציה הציגה תמונת שווא שלא זהה כלל לאובמה. וגם אם המשתמשים המשיכו לייבא תמונות פיקסלציה שונות של אובמה, התוצאה הייתה שגויה באופן עקבי, כלומר הנתונים והאלגוריתמים הללו מאומנים בעיקר עם פרצופים לבנים, מה שמצריך את יוצרי האפליקציה לעשות חושבים בנוגע לכך ולפתור את הבעיה.

בהתחשב בתמונת קלט ברזולוציה נמוכה, המודל מייצר תמונות ברזולוציה גבוהה שהן מציאותיות באופן תפיסתי ומדרגות מידה נכונה. להגנתו אמר מלימנוב כי הכלי לא נועד להראות איך נראית התמונה המפוקסלת במציאות, אלא המטרה היא למצוא את הפנים . "הכלי הזה לא ישחזר את הפרצוף המקורי הזה," הוא העיר בטוויטר. "זה יכול לעזור בזיהוי תווי פנים."