לואיס המילטון, אלוף העולם שש פעמים, הינו פעיל בתנועה כנגד גזענות על רק של דת גזע ומין ואף השתתף הוא בצעדה נגד גזענות בלונדון בתחילת החודש. צוות המרצדס של המילטון אימץ סימול שחור כאות הזדהות על מכוניותיהם המסמן את המאבק נגד אי השוויון. הפגנות הזדהות נוספות נעשו לא רק על ידי המילטון ומרצדס אלה גם על ידי קבוצות נוספות בפורמולה אחת ביניהן ניתן למצוא את רד בול.

לנדו נוריס נהג המרוצים הבריטי אמר כי: "אם אנחנו הולכים לעשות את זה, כולנו צריכים לעשות את זה כמקשה אחת. ובכך זה יוכל לעורר שיח בקרב אנשים רבים. אנו נעשה כל שביכולנו כדי להראות שאכפת לנו ומכבדים את כולם, אנו נעשה מה שנכון בבוא העת. " בדומה להמילטון, המסר "סוף לגזענות" יתנוסס בגאווה על מכוניתו במרוצי הפורמולה. נהג מקלארן בן ה -20 עודד לאחרונה את עוקביו ברשתות החברתיות לחתום על עצומות בעקבות ביקורתו של המילטון על בני גילו על כך שהם לא מביעים את דעתם בנושא באופן גלוי ורב ומעדיפים לשמור את דעותיהם לעצמם.

"אני רוצה לעשות יותר טוב מכל נהג אחר, אבל צריך לתת לכולם את אותה ההזדמנות ולהתייחס אליהן", אמר נוריס. "זה לא הוגן שאנשים זוכים ליחס שונה בגלל הגזע שלהם. ספורט זה מגיע למיליונים וככל שנוכל לעשות כנהגים, כקבוצות וכקהילה בפורמולה 1, ההשפעה הגדולה יותר יכולה להיות לנו. "

עונת הפורמולה אחת אמורה הייתה להתחיל באמצע מרץ לפני שחבר בקבוצה של מקלארן חלה בנגיף קורונה ערב הגרנד פריקס הפותח במלבורן. המירוץ הופסק והלוח הזמנים התקרב. שמונה מירוצים – החל משניים בימי ראשון רצופים באוסטריה – אמורים להתקיים במשך 10 שבועות, כאשר F1 מקווה לקיים 18 מרוצים עד לסיומה של עונת 2020.