הדבר היחידי שהיה חסר להצגה שסופקה לנו אתמול בערב הוא הקהל המדהים שמופיעה בתמונה למעלה. באיירן מינכן קטעה את חלומה של ברצלונה להציל את העונה הלא פשוטה שהיא עוברת (בלשון המעטה). באיירן שיחקה אתמול בליסבון כקבוצה מגובשת, צעירה ותוססת (ההפך המוחלט מברצלונה), והביסה בתוצאה היסטורית שלא תשכח לדורי דורות. מתחילת המשחק באיירן הייתה הרבה יותר נחושה וכבר במחצית ירדה ביתרון מוחץ של 4-1. אם מישהו חשב שבאיירן תוריד את הרגל מהדוושה במהלך המחצית השנייה הוא טעה ובגדול, היא המשיכה ללחוץ על הדוושה לספק כדורגל אטרקטיבי ובסופו של דבר לנצח ובענק בתוצאה סנסציונית.

מהלך המשחק


מחצית ראשונה –  המשחק לא יכול היה להתחיל גרוע יותר. סרג'י רוברטו הוביל התקפה מתפרצת שכמעט העלתה את ברצלונה ליתרון, אבל בארסה איבדה את הכדור והגרמנים יצאו להתקפה מתפרצת קטלנית בראשותם של החוד הקטלני של הגרמנים רוברט לבנדובסקי ותומאס מולר. מספר דקות לאחר מכן, בארסה הצליחה להשוות לאחר טעות קשה של דויד אלאבה שדחק כדור רוחב לשערו הוא ולא השאיר לנוייר שום הזדמנות לעצור את הכדור

באיירן תיקנה את הטעות בהגנתם במהירות הבזק  חזרו ליתרון בדקה ה 21. סיום זווית נאה של פרשיץ' פירושו שהבלאוגרנה שוב שיחקה במדויק. אבל זו הייתה רק תחילתו של פתיחת הסחר. סרג' גנאברי הוסיף במהרה את השער השלישי לבאיירן. טר שטגן , הציל את בארסה עם שתי הצלות הירואית אחת אחרי השנייה אבל זה כבר היה יותר מידי בשבילו וההגנה פשוט לא תפקדה. ג'ושוע קימיץ' העביר כדור רוחב מושלם למולר והוא השלים בקלות צמד, התוצאה כבר 4-1 ואנחנו רק במחצית הראשונה אוהדי ברסה ברחבי העולם נותרו המומים ומזועזעים לנוכח העובדה שהקבוצה שלהם פשוט לא הגיעה למשחק.

מחצית שנייה – עם תחילת המחצית השנייה הקבוצה ממינכן המשיכה ללחוץ על הדוושה ולספק כדורגל איכותי ושוטף, אבל התקפה מצוינת של ברצלונה הסתיימה בסיומת מרהיבה של סאורז שהפיחה תקווה בקרב ברצלונה. בדיוק באותם רגעים בהם נראה כי ברצלונה תחזור למשחק דיוויס המוכשר התחיל מבצע אישי בכנף תוך כדי שהוא עובר מספר שחקני ברצלונה ומעביר כדור רוחב לקימיץ' שכבש לזכות באיירן את שערה החמישי במשחק.

זאת הייתה נקודת האל חזור ובאיירן לא הורידה את הרגל מהגז המשיכה לתקוף וסיפקה היא משחק קבוצתי מדהים. לבנדובסקי הוסיף שער נפלא והמחליף שמגיע מברצלונה פיליפה קוטיניו משלים צמד תוך זמן קצר וחותם הוא את תוצאת הסיום ההירואית 8-2.

זהו ללא ספק היה ערב יוצא דופן שעוד ידובר עליו רבות, ברצלונה חייבת לבצע שינוי רחב היקף מבחינת הסגל המקצועי ושחקני הקבוצה כי נכון לנקודת זמן זו היא רחוקה שנות אור מברצלונה האטרקטיבית שאנחנו מכירים וזוכרים. בנוגע לבאיירן מינכן, אין פה צל של ספק שהיא אחת הטוענות לכתר בשנה זו ויהיה מעניין לראות כיצד היא תשחק במשחקים המכריעים הבאים במפעל הכדורגל הטוב בעולם ליגת האלופות.