כל 20 מאמני הקבוצות בפרמייר ליג נכחו בשיחת וידאו שהתקיימה השבוע בכדי לדון בהצעות לחידוש הליגה, כולל החזרה לאימונים בהמשך החודש. הצפי הוא כי המועדונים יחדשו את אימוני הקבוצות בשבוע הבא, ותאריך החזרה של הליגה האנגלית יהיה 12 ביוני. אולם המאמנים ציינו כי כעת החזרה נחשבת שאפתנית מידי, לאור היעדר האימונים, והסכימו שהם יצטרכו זמן רב יותר על מנת שהשחקנים שלהם יחזרו לכושר משחק. 

על פי מגזין ה"טיימס": " המנהלים מרגישים שלחץ ממשלתי מכריח אותם לחזור לפעילות תחרותית ומאמינים שהם זקוקים לפחות לארבעה שבועות של הכשרה מלאה במגע הכוללת אימונים ומשחקונים בכדי להגיע בכושר המיטבי לפתיחתה המחודשת של הליגה."ישנם גם חששות בקרב שחקנים ומנהלים כאחד מהפרוטוקולים לאימונים ללא קשר, והם עדיין מחכים לפרוטוקולים לאימונים מלאים לפני שהם מתחייבים לחזרה מלאה. אם הכל יסתדר כשורה, על מועדוני הפרמייר ליג להירשם בישיבת בעלי המניות הבאה שלהם ביום שני הקרוב, מה שאומר שהחזרה לאימונים תדחה במספר ימים נוספים.

עם זאת, כל הצדדים שומרים על רצון קולקטיבי לסיים את העונה שנקטעה לה בעקבות התפשטות נגיף הקורנה, כשקלופ הוא הבולט ביותר בפגישה. אנשים שנכחו בפגישה תיארו את מאמן ליברפול כ"להוט לנסות לסיים את העונה על רקע יושרה ספורטיבית, ללא קשר לתקוות קבוצתו לזכות בתואר האליפות. קלופ נשמע אופטימי בנושאים בהם דנו במהלך הפגישה כגון בדיקות COVID-19 שצריכות להתבצע לשחקנים ולכל הנפשות הפועלות במועדונים, כמו כן הוא הוסיף כי במידה ובעקבות הקורונה שחקנים לא יוכלו לשחק מכיוון שנכנסו לבידוד לדוגמה, ניתן יהיה לשלב שחקני נוער בסגל למשחקי הליגה.

גישת החזרה לשגרת אימונים אומרת כי ראשית יחזור לעבודה צוות הליבה ולאחר מכן אט אט יתווספו אליו אנשי צוות נוספים. ניתן להחשיב את צוות הליבה של קלופ כעוזרים פיטר קרוויץ ופפיין ליננדרס, מאמני השוערים ג'ון אנטרברג וג'ק רובינסון, מאמן הפיתוח והכושר ויטור מטוס אנדראס קורנמאייר. בהמשך הדרך וכאשר החזרה לשגרה תהיינה תקינה ללא התפשטות נוספת של הנגיף יחזרו צוותים רפואיים שונים כמו ראש התזונה מונה נמר, מנהל השיקום פיליפ יעקובסן, מאמן הכושר דייוויד ריידינגס והפיזיו כריסטופר רוחב.