ברצלונה צפויה להשלים את החתמתו של גוסטבו מאיה, שחקן כנף השמאל המוכשר בן 19 שמשחק במדי סאו פאולו, נמסר ממנהל המועדון הברזילאי וסוכן השחקן. על פי הדיווח לפני כשלושה חדשים, בארסה גילתה עניין במאיה לאחר ההופעות אותן הפגין במדי סאו פאולו. הכישרון הברזילאי השתתף בטורניר לקבוצות נוער ששוחק בחודש ינואר וכלל למעלה ממאה מועדוני כדורגל מברזיל. 

על פי הדיווחים, בארסה שילמה עמלה של מיליון אירו העדיפות לחתימה של מאיה בקיץ, והקטאלונים צפוים לממש את העדיפות הזו ולשלם סכום של 3.5 מיליון אירו נוספים כדי לסגור את העסקה באופן סופי. מאיה כבר לומד את השפה הספרדית בציפייה למעבר חלק ונוח לקאמפ נואו, לדברי סוכנו דנילו סילבה.

"אנו בטוחים שברצלונה תשלים את הרכישה. כבר היו חילופי דברים בין המועדנים על מנת לסגור את העסקה מאיה החלה שיעורי פרטיים בשפה הספרית כדי להגיע מוכן ברמה הטובה ביותר למעבר שלו לקבוצת הענק. מועדונים אחרים מהבכירים בעולם הביעו עניין ברכישת השחקן הכישרוני בחודשים האחרונים אך רצונו של מאיה להיות חלק מהסגל של הקטלונים ויפה שעה אחת קודם.

גוסטבו מאיה הוא שחקן כנף שמאל מהיר ומיומן הידוע בכך שהוא דריבליסט מחונן שאוהב לקחת את שחקני ההגנה של קבוצת היריב ל"טיול" .בנוסף, מאיה ניכן בכישרון הבקעה פנטסטי והוא אוהב להגיע לעמדות כיבוש מצויינות על ידי תנועה ללא כדור מהמשובחות בליגה הברזילאית. המעבר המיועד לברצלונה יהיה לא פשוט בתחילת הדרך ומאיה יצטרך להתרגל להתאמן ולשחק ברמות הגבוהות ביותר אך התחזיות אומרות כי הוא יגיע רחוק ויהיה בין השחקנים המובילים בעולם וצריך לזכור שהוא רק בן 19 ויש לו הרבה זמן לגדול להתפתח ולשפר את כישוריו על המגרש.