עוד פחות משבועיים תשוגר החללית Crew Dragon של SpaceX, אך ישנם עוד מספר מכשולים גדולים שעדיין עומדים בדרך. משימת SpaceX המכונה Demo-2, מאגדת את האסטרונאוטים הותיקים של NASA בוב באנקן ודאג הארלי אשר אמורים להשתגר על רקטה מסוג ​​פלקון 9 ממרכז החלל קנדי ​​של NASA ב27 למאי. השיגור ההיסטורי יהיה השיגור הצוותי הראשון מארצות הברית מאז שתכנית מעבורת החלל של NASA הסתיימה בשנת 2011.

אבל בעוד אבן דרך זו של טיסה לחלל נמצאת ממש מעבר לפינה, "יש עדיין עבודה שצריכה להעשות", אמר היום פיל מקאליסטר, מנהל חטיבת טיסות החלל המסחרית במטה NASA. מקאליסטר אמר לחברי ועדת הבדיקה והתפעול האנושית , שהיא חלק מהמועצה המייעצת של NASA. "אנו עדיין בשלבים של בדיקות סופיות, ישנם עדיין מספר מסמכים שעלינו לבדוק ואימונים שעלינו לבצע .. עדיין יש על מה לעבוד."

בעוד שהאסטרונאוטים מתכוננים לשיגור לחלל שאמור לקרות תוך פחות משבועיים וכבר נכנסו הם להסגר המקדים, "אנחנו עדיין בשלבי סיום הכוללים כמה בדיקות סופיות שעלינו לבצע", אמר מקליסטר. הוא לא ציין אם בדיקה סופית הינה אימון סימולציה נוספת עם האסטרונאוטים או בדיקה טכנית של החללית עצמה.  אחד המכשולים הגדולים ביותר שטרם התגברו במשימה זו הוא סקירת המוכנות האחרונה לטיסה, אשר אמורה להתקיים ב -21 במאי.

מקאליסטר אמר כי הסקירה, בראשותו של דאג לובררו, מנהל המשנה של NASA לחקירות ופעולות אנושיות, "תבדוק אם אנו מוכנים לטיסה. מטרתו של ה- FRR תהיה לומר לנו בפעם האחרונה אם אנחנו מוכנים לטיסה לחלל", הוסיף. לפני שתושלם ה- FRR,  צריכות להתבצע עוד מספר משימות נוספות כמו ביצוע תיעודים שונים השלמת לוחות בקרת תוכניות וכו' זאת בכדי שהכל יהיה מוכן בצורה הטובה ביותר עד לטיסה. צוותים ב- NASA וגם ב- SpaceX ימשיכו לעבוד עם אמצעי זהירות נוספים כדי למנוע פגיעות בריאותיות הקשורות לנגיף הקורונה. כמו כן, בהקשר להסגר הרגיל של האסטרונאוטים, SpaceX וגם NASA יבטיחו כי רק אנשי צוות שנמצאים תחת פרוטוקול הסגר יתקשרו האחד עם השני.

צעדים אחרונים אלו לקראת השיגור הינם צעדים קריטיים שנועדו להבטיח את בטיחות הצוות ואת הצלחת המשימה, ציין מקאליסטר . במקביל לכך, שיבח מקאליסטר את הצלחת הבדיקות של SpaceX לקראת ההשקה הקרבה, תוך שהוא מציין את מבחן הטיסה והאימונים השונים במהלכם האסטרונאוטים מדמים בין היתר פעולות כמו התאוששות בקפסולה. "זה היה מבחן מאוד מאתגר והייתי מאוד מרוצה," אמר מקאליסטר. "אני ממש מצפה למשימה הזו."