למרות שרבים מהציבור מתנגדים לתוכנית האסטרטגית של הפרויקטור של ממשלת ישראל בנושא הקורונה פרופסור רוני גמזו שנבחר על ידי בכירי הדרג המדיני בראשותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בסופו של דבר הצליח פרויקטור הקורונה להביא את תוכניתו בצורה מסודרת לממשלה ולועדות המתאימות. גולת הכותרת של תוכניתו היא שלפחות בשבועיים הקרובים לא יהיה סגר ארצי כולל כפי שהיה לפני כחודשיים, החלטה זו התקבלה על ידו מתוך מחשבה כי סגר שכזה יגרום ליותר נזק מאשר תועלת במספר אספקטים שונים.

אנשי מקצוע מובילים בתחום הרפואה בארץ ובעולם בחנו לעומק את תוכניתו של פרופסור רוני גמזו והגיעו למסקנה פה אחד כי תוכניתו מצויינת ואכן לא קיים צורך לסגר מלא אשר יהיה ללא כל רבב חסר הצדקה ולא מועיל. המומחים מציינים כי יש דעה רווחת בציבור כי כאשר המדינה נכנסת לסגר הנגיף מסיים את התפשטותו אך חשוב להם לציין כי לא כך הדבר. גם במידה והמדינה תהיה בסגר לאחר יציאה ממנו תוך מספר שבועות בודדים ישראל תחזור לנקודה בה היא נכנסה לסגר, נקודה בה ישנם מעל 1500 חולים חדשים אשר מאובחנים מידי יום ביומו.

כמו כן, נקודת מבט נוספת חשובה ביותר בכל הנוגע להתפתחות הנגיף היא התייחסות חשובה לא רק לחולים החדשים המתווספים מידי יום שחלקם אינם סובלים כלל או שמא הם מוגדרים במצב קל עם סימפטומים מועטים. קיים הצורך לתת חשיבות לכמות החולים הקשים אשר מחויב לתת להם טיפול בעזרת מכונות הנשמה. ניתן לראות לפי הנתונים האחרונים אשר נאספים כי מספר החולים הקשים יורד באופן קונסיסטנטי, כמו מספר החולים באופן כללי. אנו מקווים כי נתונים אלו ימשיכו להיות חיוביים ושמדינת ישראל תחזור כמה שיותר מהר לשגרת חיים נורמלית ככל הניתן.