מינהל האווירונאוטיקה והחלל הלאומי נאס"א מתכונן לשלוח טלסקופ ענק בגודל 2.5 מטר לסטרטוספירה שעל סיפון בלון בגודל עצום המתארים אותו בגודל של אצטדיון כדורגל. אומנם השיגור צפוי להיות עוד כ-3 שנים בדצמבר 2023 הטלסקופ ששמו יהיה ASTHROS יספק תצפיות ברזולוציה גבוהה. על פי המחלקה מנאס"א שתנהל את המשימה, הטלסקופ יונח באטמוספירה החיצונית בכדי לצפות באורכי גל אור ש"חסומים" על ידי האטמוספרה של כדור הארץ. הוא יוכל לצפות באור באורך גל שהם הרבה יותר ארוכים ממה שאנו בני האדם יכולים לראות.

ASTHROS יוצב בגובה 1,300,000 רגל, גבוהה יותר בכפי ארבעה מגובהם של מטוסים מסחריים, בכדי לחקור את האור האינפרא אדום הרחוק שאינו נראה לעין האנושית. הגובה עדיין נמוך מאוד. עומס התצפית של המצפה עתיד לכלול את הטלסקופ, מכשירי מדע ותת-מערכות מסוימות כמו מערכת הקירור והאלקטרוניקה שיעזרו למצוא את הממצאים הטובים ביותר. בתחילת אוגוסט יחלו מהנדסי נאס"א בשילוב ובדיקת מערכות-משנה. 

מהנדס נאס"א, ז'וזה סילס, שהוא גם מנהל הפרויקט של ASTHROS אומר כי משימות כמו שיגור ASTHROS הינן בסיכון גבוה יותר ממשימות חלל, אך מניבות תגמולים גבוהים בעלות צנועה באופן יחסי. הוא הוסיף כי משימה שאפתנית זו מכוונת לערוך בהצלחה תצפיות אסטרופיזיקיות שמעולם לא נוסו עד כה. "המשימה תסלול את הדרך למשימות חלל עתידיות על ידי בדיקת טכנולוגיות חדשות ותספק הדרכה לדור הבא של המהנדסים והמדענים." עולם המדעים הינו מרתק ומספק לנו בכל יום מחדש שלל תגליות וחידושים שמלמדים אותנו רבות ומשאירים אותנו עם הפה פעור לנוכח העובדות המרתקות אשר מתגלות במחקרים השונים הנעשים על ידי גופי מחקר ענקיים כמו נאס"א.