ביום ד׳ שוגר לחלל הלוויין הישראלי הננו דידו 3, מטעם סטארט אפ ספייס פארמה מהרצליה, שמטרתו לערוך ניוסיים רפואיים פיזיולוגיים בתנאי חוסר הכבידה. בשנת 2017 שוגר לווין דומה לזה אך הקשר שלו עם כדור הארץ נותק.

מסת הלווין היא לא יותר מ50 קילוגרם וזה הניסוי הראשון בעולם מסוג זה שיתקיים בחלל, כאשר השליטה מהקרקע מתקיימת ב100%. במקביל לניסויים בחלל החברה מבצעת גם ניסויים זהים על כדור הארץ, עם חומרים זהים על מנת ליצור השוואה מדויקת.

הניסוי עצמו בודק איך הגוף האנושי נוטה להזדקן בחוסר כוח הכבידה של החלל, בעקבות היערכות לחיפושים אחר חיים בכוכבים אחרים, שעלולים להימצא בעוד עשרות שנים, ושהעולם יהיה מוכן לכך. נוצר שיתוף פעולה וקשרים בין מוסדות מחקר ישראליים ואיטלקיים, כמו כן גם משרדי המדע.

השיגור של הננו שוגר בשעה 4:51 ממרכז החלל של סוכנות החלל האירופאית בגינאה הצרפתית, דרום אמריקה. עתיד הניסויים צפוי להתחיל בעוד כשלושה שבועות שיישלט מארבעת צוותי המחקר באופן שוטף על כדור הארץ.

על פי סוכנות החלל הישראלית מדענים מעריכים שבכוכבי לכת מתקיימים תנאים עם פוטנציאל לאפשר קיום של יצורים חיים. הם מחוללים ניסיונות המראים להם עדויות לקיומם של יצורים חיים בכוכבי הלכת, ממאסף נתונים ודגימות מרובוטים ששלחו לחלל, בין היתר למאדים.

הם מאמינים כי בני האדם ישמחו לגלות שיש חייזרים או יצורים אחרים מפותחים ובעלי יכולות כמותם. הדבר מעודד את האנושות כי ייתכן שיש חיים מעבר לכדור שלנו, על אף שהתנאים בכובי הלכת נדמים לנו כעוינים.

הניסוי הישראלי הנ״ל יקדם את החיפושים ואת התמיכה לחיים בכוכב אחר. ההיסטוריה בונה את עצמה מידי יום על ידי מדינות העולם, פיתוחים טכנולוגיים, חברתיים ותרבותיים. הננו- הלווין הישראלי ששוגר לפני כמספר ימים, יביא את ה״טאצ׳״ הישראלי לחלל, ולעולם.