התכנסות קבוצה קטנה במרחב ציבורי סיכון קל עד בינוני- מפגש באזור חיצוני רחב ידיים עם קבוצה קטנה בלבד אינו מסוכן מדי. אך המומחים שלנו אומרים כי הבטיחות כאן תלויה במי שאתה מזמין ובהתנהגויותיהם. אומרת ד"ר ג'ודית גוזמן-קוטריל, מומחית למחלות זיהומיות בילדים באוניברסיטת אורגון לבריאות ומדע. כדי להוריד את הסיכון, 

הימנעו משיתוף של אוכל, שתייה או כלי אוכל. ד"ר אנדרו ינובסקי, מומחה למחלות זיהומיות של ילדים באוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מציין שהאוכל עצמו אינו מהווה את הסיכון, אך נגיעה בכלים משותפים עלולה להוות סכנה. חלק מהמומחים מציעים ללבוש כיסוי פנים, אך לנדון מציין כי אינך יכול להישאר רעולי פנים בזמן שאתה אוכל ושותה. היא מציעה כי אלטרנטיבה לארוחה תהיה משחק הילדים בחצר האחורית: ככה, "הילדים יכולים לשחק יחד, אבל עדיין עם המסכות שלהם". זה יכול להיות כיף גם למבוגרים.

דבר נוסף שעלול להוות סכנה אכילה בבית במסעדה: סיכון בינוני עד גבוה- לינה מקורה "הוא עדיין בין הדברים המסוכנים שאתה יכול לעשות", מזהיר לנדון. הבעיה היא, אומר מילר, "אנשים נוטים להשתהות במסעדות. כך שגם אם המרווח בסדר, משך החשיפה ארוך יותר." כמו כן, לדבריו, הדיבור "נראה שמוביל להעברתו של הנגיף." קראן מציין כי התפרצות אחת בגואנג'ואו, סין התרחשה במסעדה ללא חלונות ואוורור לקוי, ונראה כי זה הוביל להתפשטות הנגיף. 

הם צריכים לספק גם אפשרויות לשימוש חד-פעמי לתבלינים כדי שלא תיאלצו לגעת באחת משותפות, אומר ינובסקי. ועליהם לסגור את כל אזורי ההגשה האישית והבופה. אם אתה הולך למסעדה, חפש מקומות ישיבה בחוץ. לנדון אומר שהיא הייתה הולכת רק עם בני ביתה, מכיוון ש"אני לא רוצה שאצטרך להוריד את המסכה שלי בסמיכות לחבורה של אנשים אחרים. "

השתתפות בתפילות או טקסי דת במקומות סגורים סיכון גבוה- בתפילה או כל אירוע דת אחר נכללים אנשים ממשקי בית שונים המתכנסים בתוך מקום אחד סגור למשך זמן רב. "כל המרכיבים נמצאים בפוטנציאל להרבה אנשים להידבק בזמן הקצר", אומר קימברלי פאוורס, אפידמיולוג מאוניברסיטת צפון קרוליינה בצ'אפל היל. היא מצביעה על התפרצויות הקשורות לכנסיות: באחת, 35 מתוך 92 אנשים שהשתתפו בשירות בכנסיה בארקנסו הכפרית פיתחו את COVID-19. שירה היא בסיכון גבוה, ציינו כמה מומחים, שציטטו מחקר על תרגיל המקהלה במדינת וושינגטון, בו למעלה ממחצית מהנוכחים נדבקו. 

מה משנה את הסיכון: אם אנשים מתרחקים מבחינה חברתית, לובשים מסכות ונמנעים משירה, זה עשוי להפחית את הסיכון, אומר קראן. הימנע גם מכל פריטי פולחן משותפים כמו מזמורים, מוסיף ינובסקי. הסיכון יורד אם מקומות הפולחן מסתגלים למצב החדש שנוצר לנוכח התקופה, אומר גוזמן-קוטריל. "הקהילה שלי החלה לקבל שירותי פנים בשבוע שעבר," היא אומרת. לכנסייה נרשמו הרשמות מראש כדי להגביל את הנוכחות ל -25 איש. המשתתפים נדרשו להיות בריאים, ללבוש כיסויי פנים ולשבת במרחק של לפחות שישה מטרים זה מזה.