חדשות מעולות לחובבי הכושר ברחבי הארץ קבינט הקורונה של ממשלת ישראל חוזר בו מהחלטתו לסגור את חדרי הכושר והבריכות ברחבי הארץ וכנראה בימים הקרובים מקומות אלו יחזרו לפעילות מלאה. הממשלה כנראה תחזור בה בהחלטה זו מכיוון שקיים אחוז זעום של שנדבקו בחדרי הכושר והבריכות לכן אין כל סיבה לסגור אותם. יתרה מזאת, תקופת הקיץ היא תקופת השיא לבריכות העירוניות ובמידה ויחליטו אכן לסגור אותם זאת תהינה מכה כלכלית קשה מנשוא לבעלי הבריכות.

קבינט הקורונה בראשותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצביע בשבוע שעבר על סגירתם של הברים, בריכות ציבוריות, חדרי הכושר, מועדוני הבילוי וגני האירועים. סגירות אלו של סקטורים שונים בתעשייה הגיעו לאחר שבעת האחרונה לצערנו הרב אנו חווים במדינתו גל שני של נגיף הקורונה חסר הרחמים שמשתיק בכל פעם מחדש את הכלכלה הישראלית בשלל ענפים ופוגע בבריאותם של רבים אשר נאלצים להישאר בבתיהם בבידוד לאחר שנדבקו בנגיף או נחשפו לאדם אשר נמצא כחיובי בבדיקת הקורונה.

עם זאת, בריכות שחייה בבתי מלון וחדרי כושר סטודיו קיבלו אישור מקבינט הקורונה להמשך פעילות, החלטה זו של הממשלה גרמה להרמת גבות מצד הציבור הרחב ובמיוחד על ידי אותם בעלי עסקים שנפגעו וזאת בטענה כי הממשלה חפוזה בהחלטותיה שלא מבוצעות לאחר חקר מספק בתחום שיכול להיעשות לדוגמה על ידי מדעני מידע שיקחו את כל הנתונים שנאספים ויפיקו מהם מידע חשוב שיטיב עם החלטותיהם של הגורמים הרפואיים והממשלתיים כאחד, כפי שנכתב אתמול ב-moza. 

החלטות של הממשלה בתקופה זו הינן הרות גורל לעסקים רבים בענפים שונים, לכן על הממשלה לעשות את כל אשר ביכולתה בכדי לאסוף את המידע הרלוונטי ולקבל את ההחלטות הטובות ביותר שמצד אחד לא יפגעו בבריאות הציבור, אך מצד שני תאפשר לבעלי עסקים שונים להמשיך ולהישאר עם הראש מעל המים בתקווה שתקופה זו תחלוף לה כמה שיותר מהר ונתחיל דף חדש טוב יותר. ובינתיים מה שאנו יכולים לקוות ולצפות שבקרוב נוכל להנות משחייה בבריכה הציבוריות ומאימון מהנה בחדר הכושר בכדי שנשאר ככל הניתן עם חיוך על השפתיים.