היום החליט בעל המסעדה "ניסו" שביפו תל אביב לפתוח אותה לציבור ועשרות אנשים התיישבו בה. המשטרה קנסה את המסעדה ב5000 ₪ והורו לסגור אותה לאלתר. על פי טענת המשטרה זוהי עבירה מוחלטת של ההגבלות ומניעת התקדמות הסגר הכללי שהצהירו עליו, שאמור לשקם את מצב הקורונה בישראל ולהוריד במספר החולים. 

בעלי המסעדות כמו כן טוענים כי אם לאפשר לבתי כנסת ותפילה לאכלס עשרה אנשים אז למה שלא הם יוכלו לעשות זאת, או אפילו לפתוח טייק אוואי מהמסעדה, על מנת להשאיר את עסקי המסעדנות שקטים ואף להשאיר אותם עם עוד "כמה שקלים בכיס". חלק מבעלי המקומות מוצאים כי מגבלות חדשות יאלצו אותם להיסגר בעוד שמותר לעשרות אנשים להתכנס בבתי התפילה, ומקומות כמו מאפיות שגם מוכרים קפה לצורך השוואה, קיבלו אישור להשאיר את העסק פתוח לקהל, למעט מקומות שמוגדרים ברישיון כמסעדות.

בעקבות כך הבעלים של מספר ברים תל אביביים הכריזו על עסקיהם כבתי כנסת, במחאה על תכניות נעילה ממשלתיות שמצד אחד ימנעו מכל הברים והמסעדות לפעול במהלך הסגירה, ומצד שני יאפשרו לעשרות לקחת חלק בתפילות בבתי תפילה ברחבי הארץ.

בו בעת כשאנשים מתפללים בבתי הכנסת, עסקים קטנים רבים, כולל מסעדנים מובילים, איימו להתקומם נגד הסגר ולפתוח את שעריהם ללקוחות, ואמרו כי הם לא ישרדו את הפגיעה הכלכלית של סגר נוסף שוב, ואין להם אמונה קטנה בהבטחות הממשלה לפיצוי בסופו של דבר.

בנוסף לכך, רנדל קרוזנר, בכיר פקיד בבנק שניהל את המשברים הגדולים במהלך ה20 שנה האחרונות, בין היתר ב2001 לאחר אסון מגדלי התאומים, טוען כי משבר הקורונה יפגע בכלכלה ובשוק העבודה קשות, והתרוממות ואפילו אישוש של המשק אינו נראה באופק.

למעשה זוהי התקופה הקשה ביותר שחווה עם ישראל, משבר שמעבר למגיפה הרסנית, פגע בכלכלה, באוכלוסיה ובפוליטיקה. יש אנשים שמסכימים עם הסגר שעומד לפנינו, וחושבים כי זה הדבר שיוריד את התחלואה ויראה עתיד לניצחון המגיפה, אך מצד שני, אנשים שלא יוכלו לסבול עוד סגירת משק במשך תקופה, ולא רואים הגיון או צדק בסגר נוסף.