״טיקטוק״ הרשת הגלובלית שפעילה מזה שנתיים, שמשתמשים בה כ-100 מיליון רק בארה״ב, מותקפת על ידי נשיאות ארה״ב, בהשפעה של מארק צוקרברג מנכ״ל ״פייסבוק״.

מקורות אמינים גילו כי מארק צוקרברג השפיע על היריבות בין הממשל בארה״ב לחברת טיקטוק בעקבות סיבות עקרוניות להגנה על ארה״ב מבחינה תרבותית וחינוכית, וכן אינטרסים לקידום המעצמה שלו- פייסבוק.

כמו כן בעקבות השפעתו וסכסוך פוליטי בין מייסד חברת טיקטוק לממשל ארה״ב, הבית הלבן מתחיל בחרם נגד טיקטוק, שקרוב לתאריך ה-15 בספטמבר ייחתם צו שאוסר על שימוש בטיקטוק ואף על מכירת החברה לחברה אמריקאית.

האם מייסד חברת טיקטוק יוותר כל כך בקלות?

זהו שלא. הרשת החברתית הגישה תביעה שלפיה ממשלת ארה״ב הפרה את זכויותיה לתהליכים הוגנים ולא הציגו עובדות חד משמעיות להצדקת צו האיסור. טיקטוק פרסמו בבלוג הרשמי שלהם מסמך המסביר את עמדתה של החברה לציבור, שכולל טענות על ממשל טראמפ שהתעלם ממאמציה של החברה לפתור את הסכסוך ולהגיע לפשרה בינהם.

בנוסף טיקטוק הגישה עדויות מחוקרים מומחים שעל פיהן החרם מצד טראמפ הוא לאינטרסים מדיניים וכלכליים לטובת ארה״ב שמא מכירת החברה לאמריקה עתידה להכניס סכום מכובד לקופה הממשלתית. בין המעוניינים לקניית החברה הם לא אחרים ממיקרוסופט, טוויטר וחברת אורקל.

פעילותה של טיקטוק ברחבי העולם משפיעה על החברה, באופן משמעותי במיוחד בתוקפת הקורונה. מיליוני פעילים באפליקציה, מיליוני הורדות ותחרותיות ענקית בין חברות רשת אחרות כגון פייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב.

טענות ממקורות אינטרנטיים  אומרות כי האפליקציה כמו ששברה שיאי עולם, ככה הורידה את החברה שלנו בתור בני אדם, חינוך הילדים והמתבגרים בעולמינו מונע על ידי ילדים ומתבגרים אחרים המפרסמים באפליקציה וכמובן  טריגרים לשפעה רעה להפרעות שיכולות להתפתח כמו לדוגמה הפרעות אכילה, התמכרות לטלפון…

תהליכי צו האיסור המשפטי בארה״ב מעלים תובנות ושאלות בקרב האזרחים, התנגדויות ותמיכות במקביל. אין ספק שהאפליקציה שמשגעת את העולם משאירה את שמה אחריה.

אז מה דעתכם? טיקטוק או פייסבוק?