עברנו את החופש הגדול, קנינו ילקוט וכלי כתיבה ונרגשים להגיע לשנה הבאה ללימודים בהתלהבות ורצון רב. היום ובימים הקרובים ילדים בישראל ומכל העולם חוזרים לשגרת לימודים וגנים, בצל הקורונה.

ברחבי העולם ההגבלות נוקשות בבתי הספר, כיתות ילמדו עד מספר מסוים של תלמידים, במרחק 2 מטר אחד מהשני, לבישת מסכות רצוף לכל אורך היום ושטיפת ידיים לפחות חמש פעמים ביום.

בארצינו חלק מהמתכונת הלימודית תישאר מקוונת, ועל פי מקורות, שלוש פעמים בשבוע יצטרכו להגיע לבית הספר פיזית, בשמירה על ההגבלות כמובן וחתימה על הצהרה בריאותית.

ההורים סקפטיים- רוב הורי הילדים מודאגים כי יש לשמור על ילדיהם בטוחים מהנגיף, ובמקביל לתרום לחינוך ראוי ולמידה משמעותית. כמו שראינו הלמידה המקוונת אינה עובדת על הילדים מבחינה לימודית, שמא זה משחרר אותם ממחויבות מסוימת לעשות שיעורי בית, לקום בבוקר ולהקשיב תוך כדי שיעור בשיחת וידיאו.

בנוסף, הרשויות האדומות בארץ אינן פתחו מסגרת לימודית ביום זה. חלק מהבעיה היא שיותר מ100 אלף ילדים שאמורים ללמוד וללכת לגן, נשארים בבית גם ללא למידה מקוונת. זאת כי המוסדות החינוכיים לא נפתחו בשל הנגיף שהתפשט בערים אלו באופן משמעותי, וחלק מהערים האחרות חולקות קונפליקטים בין העירייה להורים ובעיות לוגיסטיות לפתיחת המוסדות.

ללא ספק העולם מנסה לשמור על שגרה בעוד שהנגיף עדיין באוויר ואווירת חוסר וודאות מתקיימת בכל העולם. אנו מאחלים בהצלחה לכל התלמידים, התלמידות, ההורים והילדים שמגיעים ולא מגיעים לגנים ולבתי הספר. השגרה היא יחסית, והתקווה בכל העולם היא להגיע לשגרה כמו שהייתה לפני הנגיף, ותהיה אחריו.