הרבה אנשים נוטים להתפזר בחייהם ולעשות הרבה דברים ביחד, לא שזה רע, להיפך, אך בעולם העיסקי צריך לתת פוקוס על משהו מסוים בכדי שהוא יצמח ויגדל כמתוכנן. ניתן לראות אנשי עסקים מפוזרים שיש להם הרבה משימות ולא תמיד הם מסיימים אותן כמו שצריך, ואפילו נוטים לשכוח מהן לטווח ארוך.

אנשים אלו לרוב לא יגדלו ויתפתחו כראוי בעקבות פזיזות ומהירות לסיים עם הדברים וכך לא יקדישו תשומת לב לפרטים הקטנים אך מאוד חשובים על מנת להצליח.

עיקרון הפוקוס ״מיקוד״ אומר שבמה שמתמקדים חזק הוא צומח וגדל. צריך מיקןד של קרן לייזר בנושא מסויים ואז מצליחים בתחום, ממש כמו מבחן שלומדים אליו קשה על חומרים ספציפיים עד שהחומר נקלט בשביל לקבל ציון 100. 

וכן לפעמים אי אפשר להתחמק ממשימות שאמורות להתבצע בו זמנית. בשביל זה תצטרכו ניהול משימות באופן סדיר, אחת אחרי השנייה. מה זה אומר? לא לגשת לבצע מעשה בלי לסיים אותו, או לסיים אותו  חצי קלאץ׳ ולעבור להבא.

בשביל שתוכלו להתמקד במשהו אחד תקדישו לו זמן וערך, הציבו לעצמכם יעד שתוכלו להגיע אליו בתוך זמן יעיל, בצעו את כל מה שדרוש ממכם על מנת לעשות את זה בצורה הטובה ביותר ולאחר מכן תעברו למעשה הבא שעליכם או ברצונכם לעשות. רשמו את כל הדברים מהחשוב ביותר לחשוב לא פחות אך לא דחוף.

עסקים שמתנהלים טוב ומצליחים עושים את הדברים שעליהם לעשות בצעדים קטנים ובהדרגתיות. אתם לא צריכים למהר לשום מקום אם זה מה שימנע ממכם להתפתח.  בגלל חוסר מיקוד הרבה נכשלו ונפלו ואני בטוח שיש שקוראים את זה שקרה להם אותו הדבר. אל תוותרו על משימות, אל תדחו אותן, פשוט תתמקדו בהן כמו שצריך, לא להזניח אותן. 

אנשים נוטים לתת את כל הפוקוס שלהם לדברים שהם לא רוצים, ככה הם מקבלים יותר ממה שדוחה אותם מאשר הדברים שבאמת רוצים לעשות. אתם חייבים פוקוס של ״סכין קומנדו״ בשביל לגדול בצורה היעילה ביותר שתעזור לכם לא רק להתפתח אלא גם להתנהל יותר נכון בעסק.

הפוקוס שלנו, מעניק לנו אנרגיה ממוקדת המכניסה אותנו למגוון אפשרויות של הדברים שעליהם צריך לשים את הפוקוס. אנו מושכים אלינו את כל מה שאנחנו בפוקוס עליו. הפוקוס הוא בידינו, מה שיקרה לנו בזמן הקרוב קשור ישירות במה שאנו מתמקדים בו. 

לייעוץ והכוונה בעולם הדיגיטל לחץ כאן

מיכאל דירול

עצמאי | יזם דיגיטל