בתור חיילים משוחררים אני יודע שהרוב צועדים אל עבר הלא נודע. קיבלתם מענק, השאלה היא מה תעשו איתו? יש העושים טיול ארוך אחרי צבא, וכשהם חוזרים לשגרה מגלים שכל מה שהיה להם נעלם.אני לא  נגד טיול אחרי צבא אלא לצבור ידע וניסיון פיננסי על מנת לחזור משוקמים ומבוססים היטב מהטיול, כך שתוכלו להתחיל את חיי האזרחות והחיים "האמיתיים". 

אני מקווה שאתם יודעים שלא חובה לצאת לטיול אחרי צבא. טיול כזה יכול להיות גם כמה שנים אחרי שבניתם את עצמכם כלכלית הייטב ועכשיו תוכלו באמת לצאת לטיול ללא דאגות. איך תגיעו למצב כזה אתם בטח שואלים? 

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בהמשך הדרך:

הדבר הראשון שאני ממליץ לעשות הוא לשאול את עצמכם כמה שאלות לעתיד. מה היכולות שלכם? מה התחביבים שלכם, ואיך תוכלו לפתח אותם? איך ניתן לייצר מהתחביבים הכנסה? לבנות מהם עסק, להכשיר את עצמכם, אולי ללמד אותם אחרים? הציבו לעצמכם מטרה ברורה שתהיה חזון לעתיד שלכם ואיך תפתחו אותה.

לאחר שתדעו למה אתם רוצים להתפתח,תוכלו למצוא את האיך. איך אוכל לממן את ההשקעות שאני מעוניין בהם על מנת לקדם את עצמי?

לכך יש כמה אפשרויות ראויות:

חיסכון- ההמלצה של הרבה מביני עניין היא לחסוך 20% מתוך ההכנסה החודשית שלכם. מה שיותר חשוב אפילו בשלב זה , לסגל את ההרגל של החיסכון – לחיות בפחות ממה שמרוויחים , זה לא משנה כמה אתה מרוויח, אתה יכול להרוויח מליון שקל בחודש ויכול להרוויח 10 אלף מה שמשנה זה כמה כסף נשאר.

ניתן לראות הרבה הייטקיסטים שמרוויחים משכורות גבוהות אך לא מתקדמים פיננסית כלל. לעומת זאת בן אדם שעובד בעבודה שמכניסה שכר ממוצע במשק יכול להתקדם ולעקוף את ההיטקיסט נטו כי הוא סיגל לעצמו הרגלי חיסכון והשקעה בריאים. בסוף זה לא בדיוק משנה כמה אתה מרוויח מה שמשנה כמה נשאר בחשבון בנק בסוף החודש .

אם כבר חוסכים אז עדיף לחסוך במסלול שיכול להניב תשואה כלשהי , יש היום כמה אופציות בשוק לחסוך ולהשקיע את הכסף- קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון, פיקדון בבנק, תיק השקעות עצמאי… עליהם אני ארחיב בהמשך…

ניתן לנצל את הפיקדון הצבאי לשם בניית עסק , וכאן אני יכול להציע לנצל אותו לשם בנית נכס דיגיטלי מניב הכנסה פסיבית לכל אחד ואחד שרוצים להתחיל להשקיע, זוהי השקעה מנימלית ומשתלמת מאוד. 

עוד טיפ שיעזור לכם למצוא את עצמכם והוא לסגל מציאות אחרת שתועיל לכם מבחינה פיננסית. בתור חיילים משוחררים, צעירים, ורוצים לתפוס את העולם בידיים שלכם, הנכס היקר ביותר שלכם הוא הזמן. 

ככל שתתחילו להשקיע מוקדם יותר כך תרוויחו יותר בהכרח. בלי לנסות ולהיכנס למצב שימנף אתכם כמה שיותר מוקדם, תתחרטו בעתיד שלא עשיתם את מה שרציתם. כמובן שאף פעם לא מאוחר מידי. אך יש משפט שאומר ״העתיד שלך מתגבש על ידי מה שאתה עושה היום, לא מחר״.

יהיו משברים, ויהיו כישלונות, מזה רק תעלו ותלמדו. וחשוב מאוד- לקחת סיכון! לא להסס לקחת סיכונים כי זה חלק מהדרך,  אם תישארו באיזור הנוחות הזמן יעבור מול העיניים ואתם תישארו במקום.  כישלון הוא מפואר כשאתם הופכים אותו להצלחה, וזאת המציאות שתצטרכו לסגל לעצמכם, וללמוד ליישם אותה. תשימו עין, שימו לב, ותוכלו לכבוש את עצמכם, בדרך ללכבוש את העולם.

מיכאל דירול

עצמאי | יזם דיגיטל