לסדר את הבית מצריך הרבה כוחות נפשיים, אני יודעת. למה? כי יש לנו נטייה לקחת את החפצים שלנו באופן רגשי.

יש אנשים שיותר קל להם להחליט שהם נפטרים מכל מה שלא צריך, אבל לאחרים זה יכול להיות חוויה מאוד מטלטלת. קראתי פעם שמה שגורם לקושי הזה הוא העובדה שאנחנו מייחסים לחפץ עצמו את הזיכרון שחווינו איתו. ככה נוצר החיבור לחפץ הפיזי, למרות שבתכלס הוא בסך הכל עצם דומם. אין לו רגשות, אופי או זיכרון. הכל כאן פרי דמיוננו.

יש שלושה קשיים שזיהיתי שאנשים רבים חווים כשהם מתחילים לסדר את הבית. כדי להפוך את הסידור לקל ומשחרר יותר, מצאתי את הפתרונות הטובים בעיני לכל אחד מהם:

לקבל החלטות. כשחושבים על כל חפץ יותר מידי, זה לוקח המון זמן ואז הסידור הופך להיות מעיק. הפתרון שלי: להפוך את זה לקליל יותר, לצחוק מהתירוצים שעולים ואם תעדיפו תמיד תוכלו להיעזר בחבר \ בן משפחה \ מסדרת מקצועית שיעזור לכם לצאת מעודף המחשבות של עצמכם.

להתמודד עם רגשות שצפים מזיכרונות העבר. החפצים מסמלים עבורנו תקופות שונות בחיים, אנשים שכבר לא בחיינו ואת מי שהיינו פעם. במהלך הסדר אנחנו יכולים להרגיש געגוע, כעס, אכזבה, שמחה וגם את הכל יחד. הפתרון שלי: לתת לזה מקום. הרגשות האלה מבורכים, ברגע שתאפשרו להם להתקיים הם גם יתפוגגו וישכחו. את החפצים שמעוררים רגשות שליליים רצוי לשחרר או לזרוק.

להרגיש אשמה על דברים שרציתם לעשות ולא עשיתם. חלמתם להיות ג'ימי הנדריקס והגיטרה נשארה בארון? כנראה שתרגישו רע עם עצמכם כשתראו אותה. הפתרון שלי: לשחרר! אתם מי שאתם ואתם טובים בדיוק ככה, לא כל החלומות שלכם נועדו להתגשם. תעשו לעצמכם טובה ותוציאו מהבית את כל החפצים שמעוררים בכם רגשות אשמה.

לפעמים, כשדוחים את הסדר עוד ועוד נוצרת תחושה של תקיעות. נסו לחשוב מה יהפוך את החוויה הזו לכיפית יותר ותזרמו עם זה. כשתוציאו חפצים שאתם לא צריכים והבית יהיה מאוורר, תבינו שלהתמודד עם הקושי זו ההחלטה הכי נכונה.

בפעם הבאה אגלה לכם מהי הדרך הפשוטה לסדר את הבית בחשק. עד אז ספרו לי כאן בתגובות מה הדבר שהכי בא לכם לסדר אחרי הפוסט הזה?