תהיה בטוח שאתה לא היחיד שחושש לייצר הכנסה מהתחביב או מהתחביבים שלך. 
המוח שלנו רגיל לקשר עבודה כמשהו לא כיפי במיוחד…
אל תבין אותי לא נכון שכסף גדל על העצים,
אבל בוא תגלה כמה דרכים לא רעות בכלל לייצר הכנסה מהתשוקה שלך.

#מוסיקה – הוראה ושיעורים

מוזיקה היא אחד מאותם תחביבים עם אפשרות לחונכות וללמד אנשים. חשוב על האנשים שאתה מכיר שישמחו למורים ומדריכים לשיעורי פסנתר, שיעורי גיטרה, שיעורי תופים, שיעורי כינור, או כל אחד ממאות הכלים האחרים שיש שאתה כמובן אוהב ומתחבר.
חשוב שתבין שאתה לא צריך להיות מומחה כדי ללמד את זה. בתור מורה דרך, אתה תעבוד עם אנשים מתחילים לרוב.
גם אם אתה בסך הכל שחקן ברמת ביניים, יהיה לך הרבה מה להציע לתלמיד חדש.
הורים מחפשים לעתים קרובות מורים ומדריכים שיעזרו לילדיהם לשלוט בכלי. התחביב שלך יכול להפוך ליצרן כסף אם אתה ממלא את התפקיד בהתמדה ובתשוקה.

#מוסיקה – הפוך למוזיקאי

אם אתה טוב בנגינה בכלי מסוים, אך החיים הובילו לזה שלא אפשרו לך להקים או להפוך אותך לקרייריסט בתחום, אתה עדיין יכול להשתמש בכישרון הזה בכדי להרוויח קצת כסף.
להקות שונות מחפשות לעיתים קרובות מוזיקאים מקומיים שיעשו הופעה מוקדמת. בדרך כלל משלמים לך לפי שעה או יום, זכור כי אתה עשוי לבצע מספר עבודות עם אותה להקה במהלך השנה.
כאן הפרסום הוא המפתח. לרוב תמצא מודעות מלהקות ואפילו תזמורות שמחפשות מבצעים. אתה יכול גם ליצור מודעה משלך, ולפרסם את השירותים שלך.
שקול להקים אתר או בלוג משלך או לחילופין למקם מודעה באתר גדול בקטגוריה של מוזיקה, כך שתוכל לקבל עוד פניות מאותו ערוץ.

#דיגיטל – עיצוב אתרים

אתה יוצר או משדרג אתרים לעצמך או לחבריך, בעיקר בזכות שאתה אוהב לעשות את זה?
ובכן, יש שוק של אנשים ועסקים שמוכנים לשלם לך כדי לעשות את זה בשבילם.

ישנן תבניות בחינם כמו וורדפרס זמינות, אך להרבה אנשים חסר זמן, מוטיבציה או יכולת לגרום אפילו ליישום פשוט לעבוד.
אם אתה יצירתי למדי ובונה אתרים, ויכול לעשות זאת במחיר סביר, אתה עלול למצוא הרבה עבודה. אתה יכול להתחיל על ידי הצעה לעסקים קטנים מקומיים, או אפילו על ידי פרסום מודעות קטנות בשטחי פרסום באתרים.
בנוסף לבעלות על אתר אינטרנט משלך שכל היצירות נמצאות שם תהיה הזדמנות מצוינת להציג את עבודותיך באמצעות דוגמאות הלכה למעשה.
אתה יכול להתחיל להקים אתרים פשוטים יחסית, כאלה שיש לך את הזמן ואת המיומנות לעשות בלי הרבה בעיות. ברגע שתזרים המזומנים מהפעילות מתחיל לגדול, אתה לוקח על עצמך משימות מורכבות יותר – ורווחיות יותר.

#דיגיטל – מדיה חברתית

אתה מבלה זמן רב במדיה החברתית ? יתכן מאוד שתוכל להפוך את התחביב הזה להכנסה נוספת עבורך. המדיה החברתית החלה את דרכה בעיקר כמשחק צעצוע של סייבר, עסקים יותר ויותר מכירים בערכו כאמצעי לקידום המוצרים והשירותים שלהם.
אם אתה יודע לשלוט בכל אחד מכלי התקשורת החברתיים הגדולים – פייסבוק, טוויטר, טאמבלר, ואחרים – יתכן שתוכל ליצור להעצמך הכנסה נוספת יחסית בקלות.
בהרמה מקרים, ניהול מדיה חברתית הופך לקריירה של ממש.

#קומדיה – הופעות

יש אנשים שהם קומיקאים מלידה שעבורם הקומדיה עשויה להיות פחות תחביב ויותר אורח חיים. אם אתה רוצה להרוויח בזמן שאתה מצחיק אנשים, קח את המיזם הקומי שלך לשלב הבא.
מועדוני קומדיה נמצאים בכל מקום, וכמעט כולם מחפשים כישרון חדש. יתכן שתוכל להרוויח קצת כסף על ידי עבודה לילה או שתיים בשבוע באחד מהמקומות בעיר.
גם אם תתחיל לעבוד בחינם ותאסוף רק טיפים, ברגע שתהיה קצת מוכר, תוכל להתחיל להופיע תמורת תשלום. מועדונים תמיד מעוניינים באנשים עם כשרון.
בסופו של דבר, תוכל אפילו לקבל כמה הופעות כמעשה חימום למבצעים ידועים יותר. או שתוכל להשתמש בכישורי הקומדיה שלכם כמוקד לימודים באירועים.
אם אתה באמת רוצה לקחת את זה לרמה גבוהה יותר, אתה יכול לפרסם כמה סרטונים ב- YouTube ולהקים אתר כדי להציג את הכשרון שלך.

בשורה התחתונה: כשאתה מחפש דרך להרוויח כסף נוסף, אל תתעלם מהתחביבים. אם הומור הוא התשוקה שלך, זה אולי המקום הראשון שאתה צריך לחפש בו כיוון להכנסה נוספת.
לטווח הארוך, העיסוק שאתה מתלהב ממנו בדרך כלל יצרני הכסף הטובים ביותר.

בהשראת דניס צ׳רקוב,
מומחה קריאטיב ותוכן ויראלי.

תוכן קריינות – אריאל אהרוני
מומחה שיווק | יועץ משכנתאות