כישלון=הצלחה כמו שסיכון=סיכוי . לקחתם סיכון, והסיכוי שלכם להצליח הוא 50% כמו שהסיכוי שלכם להיכשל הוא 50%. זאת אומרת, הסיכוי שלכם להצליח הוא 100%. כי, שוב, כישלון=הצלחה.

רוב האנשים חיים את חייהם בתהיות על עתידם והישרדות יום יומית של חיים ללא הגשמה עצמית. לקום בבוקר, ללכת לעבודה, ולסיים את היום בידיעה שהיום הבא יראה בדיוק אותו הדבר.  

אנשים אלו אוטמים את האפשרות לחיות כמו שהיו רוצים כיוון שהם מפחדים מהכישלון. זה בדיוק כמו לא להציע לבחורה לצאת כי אתה מפחד מהתגובה השלילית, מה שמונע ממך בכלל לנסות. ואם לא תנסה, איך תדע?

עכשיו נניח שבחרת להתמודד מול הסיכון, הבחורה אמרה לך לא, הכישלון שלך לא יהיה מהתגובה שלה, הוא יהיה מהתגובה שלך. אם תחליט לקחת את ה״לא״ ולהפוך אותו ללקח בשבילך, למידה וניסיון, תוכל להגיע לבחורה אחרת, או אפילו אותה בחורה, ולהצליח מהכישלון שלך, דווקא בגלל שלמדת מה לא לעשות.

כמו בזוגיות, יחסים בין אישיים, בכל דבר שתעשה בחייך תוכל ללמוד מנפילה או דחייה. לפעמים הדרך היחידה של בני אדם ללמוד זה כאשר הם נכשלים כמה וכמה פעמים . כולנו מכירים את האמירה ״מטעויות לומדים״ אך מעטים מיישמים אותה. כאן זה בדיוק המצב, כשטעות היא כישלון, ולמידה היא הצלחה.

אתה רוצה לפתוח עסק שתמיד חלמת עליו, אבל מפחד שלא יצליח לך? תתגבר על הפחד. אתה רוצה להתחיל איתה ומפחד מהתגובה שלה? תיגש אליה היא רק בן אדם מקסימום תשמע לא , בחיים בשביל לשמוע כן תצטרך לעבור הרבה ״לא״. פתחת עסק ולא הצליח לך? תחשוב מה מנע ממך להצליח ותשפר את זה. וכך האלה… בכל סיטואציה בחייך יהיו לקחים, ואתה צריך לנצל אותם לטובתך.

זכור כי כישלון הוא מפואר כשאתה הופך אותו להצלחה. וכישלונות תמיד יהיו, כמו שיהיו הצלחות. בשביל להצליח אתה תיכשל לא פעם אחת ולא פעמיים, אפילו עשרים פעמים עד להצלחה ובפעם ה21 אתה תצליח ובגדול. חלק מהבינוניות שהשתלטה על החברה שלנו זה הפחד מכישלון ובעקבות זה לא לנסות לקחת סיכון. וכנראה אתם, רובכם ויתרתם על החלומות שלכם כי פחדתם ממה שיחשבו עליכם, או מה יקרה לכם, במידה ותכשלו .

הכישלון היחיד שאינו הופך להצלחה הוא לוותר לעצמך.

״הצלחה זה לעבור מכישלון לכישלון מבלי לאבד את ההתלהבות״ ווינסטון צ׳רצ׳יל.

דוגמא אישית שלי, בתור עצמאי בעל עסק, שנפגע בעקבות המשבר בתקופת הקורונה, אוכל לקרוא לזה כישלון מוחץ, אם הייתי פושט את הרגל ומקבל את זה כגזירת גורל אך כיום אני קורא לזה כישלון מפואר, כי לא ויתרתי לעצמי, לא ויתרתי לכוחות החיצוניים שהקשו עליי, וקיבלתי על עצמי את הלקח על מנת להתקדם פי 2 להצלחה שאני דוגל אליה, ואם צריך לעבוד גם 20 שעות ביום בשביל זה.

חלק מההצלחות נובע במידה רבה מכישלונות העבר. כישלון מעניק לנו קפיצת מדרגה בניסיון, למידה ולקחים שיתרמו בהמשך הדרך. תתעודדו, תמשיכו להתקדם, גם אם תיתקלו בכשלונות לאורך מסלול חייכם, אפילו תגידו להם תודה ! כישלון הוא למעשה הצלחה, אם יודעים להפיק ממנו את הטוב ולהפוך אותו ללקח לחיים. 

הכישלון הכי גדול הוא לוותר!

לייעוץ והכוונה בעולם הדיגיטל לחץ כאן

מיכאל דירול

עצמאי | יזם דיגיטל