בעקבות הכתבה על הקריסה בכלכלת  וחברת ישראל ברצוני להביע מוטיבציה ולעלות בכם מודעות עסקית שתייעל לכם לצאת מהמשבר. הרי ידוע שהמדינה עם כל הבטחותיה אינה תעזור כלל לרובינו.

אז מה נשאר לנו? למחות, להתלונן, לשתף בפייסבוק פוסט צודק או לצעוק מול החדשות לפוליטיקאים שבכלל לא שומעים אותנו, ואם ישמעו יבטלו את האמירה לחלוטין באיזה אמירת פוזה אחרת. לא אכתוב יותר מידי על משהו שאתם כבר יודעים. מטרתי היא להניע בכם דרך שתמשוך אתכם מהבור שנפלתם אליו. 

אתם בטח תוהים איך? כרגע הדרך היחידה לצאת מהמשבר היא בכוחות עצמכם. כל העזרה שביקשתם אינה נענתה על בקשתכם. ומכאן גם נובע המושג ״עצמאי״. אתם עצמאים כי בניתם לעצמכם משהו שרציתם, חלמתם והשגתם בזכות הרעיון שהיה לכם בראש, שהפך למציאות. ודאי שיקול הדעת וההגיון שלכם אמר ״גם כשנצליח צריך לקחת בחשבון ירידות משמעותיות״ והנה הגעתם לירידה הזאת. תכננו לעצמכם מטרת יעד אחרי המשבר, ותראו איך תוכלו רק לעלות ממנו. 

אם אספר לכם על עצמי אגיד שאני בתהליכים כאלה בדיוק. עם כל הזעם שאיני זכאי, והתוצאות, בחרתי להמשיך הלאה ולראות כיצד אני אהיה זכאי? זכאי לא רק למדינה, זכאי גם לעצמי, וזכאי לקהל היעד שלי. יש לקוחות שסומכים עליי, ועסק שסומך עליי. 

איך אני אוכל לזכות את עצמי? 

בנו לכם תכנית שתעזור לכם לצאת מהמשבר האבסורדי הזה, ואולי אם לא תוכלו לשנות את העולם לפחות תשנו את המצב שלכם. כל אחד צריך עזרה, ועזרה תקבלו מכל מי שיהיה מוכן לעזור, מרצונו. לא צריך טובות מהמדינה! בואו נראה שגם לנו יש את הכוח שיכול להיות עיקרי לכל אזרחי ישראל. 

אסיים ואומר שאין זאת ביקורת כלפיי ההתנהלות שלכם. זה נטו בשביל לעזור לכם לקדם את עצמכם בתור עצמאים, שמא עצמאי הוא אדם לעצמו, ברשותו. ולכן, כעצמאיים, נהיה לעצמינו, נעזור, נצמח מחדש בכוחות העצומים שלנו, ואולי זה מה שיראה לממשלה והרשויות שהן לא הכוח היחיד בישראל.

מיכאל דירול

עצמאי | יזם דיגיטל