לכל אדם יש בעיות בחיים, בין אם זה בין עצמו או בין אחרים. חשוב לזכור כי הקשיים אלה, בנוסף לכל המסביב, בסופו של דבר תורמים לנו ומחשלים אותנו בחיינו. 

״המעז מנצח״ זהו רצף של מילים שכל אדם יבין, אך המשמעות של המילים האלו אמורה להיטמן בכם בעוצמה. אסביר מהי המשמעות בשבילי. בכל דבר בחיים יש סיכון, קטן או גדול, הכל יחסית. אתה נוהג בכביש, לוקח סיכון. עובר מעבר חצייה, מעשן סיגריה, מדבר עם זר, או איש מוכר. כמה סיכון אתה מוכן לקחת בשביל להצליח? אי פעם חשבת על החלום הכי גדול שלך, וביטלת את המחשבה לחלוטין רק בגלל הסיכונים שתלויים בזה? מה עם החלום, שנתת או תיתן לו להישאר רק כמחשבה עוברת?

הסיכונים האלה בהחלט מפחידים, ואם תעזו לקחת אותם, תנצחו.תנצחו לא רק את כל העולם, אלא גם את הקול הפנימי שאמר לכם ״אני לא יכול לעשות את זה״ עצם העובדה שרק לקחת את הסיכון והעזת, ניסית כנגד כל הסיכויים, זה הניצחון האמיתי שתרגיש טוב עם עצמך. ניקח לדוגמה אנשים בהיסטוריה שהעזו לקחת סיכונים למרות כל הדברים שקרו להם, למרות שאמרו להם שלא יצליחו. סטיב ג׳ובס, היזם העיקרי של חברת ׳אפל׳, תראו לאן הוא הגיע. אלברט איינשטיין, פיזיקאי שיצר תורה שלמה בנושא והכניס את עצמו להיסטוריה כי לא ויתר והעז לעבוד על מה שהוא מאמין בו.

אפילו אקח לדוגמה את רגנאר לותברוק, מי שראה את סדרת ״הויקינגים״ ודאי יכול להסכים איתי שהוא לקח סיכון גדול מאוד שהפליג למקום לא נודע אך האמין שהוא קיים והלך עם האמונה שלו עד הסוף. הסיכונים האלה, גם בשבילכם, לא בשביל לעשות היסטוריה או לשאוף לתהילה מסוימת, אלא להגשים את עצמכם. בשוק ההון נמצא המון סיכונים שמרוויחים מהם, לקחת סיכון ולהעיז לפתוח את העסק שתמיד רציתם. 

יהיו כשלונות, צרות, ובעיות, כמו בכל דבר בחיים. כמו בזוגיות, בעבודה, עם המשפחה ועם עצמכם. העיקרון הוא: סיכון=סיכוי. הסיכון הוא הסיכוי שלכם להצליח, אם לא תקחו את הסיכון, לא יהיה לכם סיכוי, אפילו לא קטן. אני מציע לכל אחד ואחת להבין איך הוא רוצה להתקדם. אתם צריכים להבין שצריך לקחת סיכונים, אין דרך אחרת למרות כל הקשיים הפנימיים והחיצוניים שעומדים בפניכם. ברגע שתבינו זאת, שום דבר לא יעצור אתכם. תעזו לקחת יוזמות, תדרשו מעצמכם להתגבר על המכשולים וההצלחה תהיה בידיים שלכם.

זכרו כי סיכון=סיכוי, והסיכוי הזה הוא הסוד להצליח בגדול.

לשיחת הכוונה ללא עלות השאירו פרטים

מיכאל דירול

עצמאי | יזם דיגיטל