מחיר ההצלחה הוא מחיר ערכי ורגשי ביחד, ומי שיהיה מודע למחירים אלו, ויכיל אותם, הפוטנציאל שלו להצלחה גדול ואפילו קל. המחיר הראשון, והכי יקר לדעתי, הוא הזמן. זמן הוא לא רק יקר, אלא הכי חשוב על מנת להצליח. הוא מתחלק לשני רבדים:

זמן חופשי- את הזמן החופשי שלנו אנו נוטים ״לבזבז״ על חוסר מעש, מנוחה רבה ועצלנות. אם תדעו לנצל את הזמן החופשי שלכם, גם למנוחה וגם לעשייה הוא ינוצל היטב ויתרום לכם בהצלחה. נסו לנהל את הזמן הזה, שחלק ממנו תוכלו לטעון את עצמכם מחדש, והחלק השני שלו תוכלו לחשוב על רעיונות חדשים, לעשות משימות בבית ולפתח את עצמכם.

זמן עבודה- כמו כן מי שדוגל להצלחה אינו יכול להיות כל הזמן בחופשיות ובבית. הצלחה מלווה גם עבודה קשה שלוקחת את הזמן מידיכם. הזמן עבודה הזה נראה שלילי לרוב האנשים, אך אם תחשבו על זה, בעבודה שלכם, לא משנה איזה עבודה, אתם עושים יותר מאשר בזמנכם החופשי. נסו לשנות גישה לגבי הזמן הזה ולהפיק ממנו את המיטב. לא סתם אומרים זמן=כסף.

כל מחירי ההצלחה תלויים בזמן, וברצון שלכם להשקיע את הזמן הזה בפיתוח שלכם.

התמדה- אין הצלחה ללא התמדה. בכל דבר בחיים שלא תתמידו בו ותזניחו אותו הוא ייכשל בלי שתשימו לב אפילו. התמידו במה שאתם עושים, תנו לזה ערך, זמן ועשייה מרובה. כאן ניתן לראות איך להתנהל נכון עם התמדה.

עוד מחיר מאוד חשוב הוא הסביבה שלכם. מעגל החברים שלכם מאוד ישפיע על ההצלחה שלכם. תלמדו מי האנשים שאיתכם בכל מצב, תומכים ועוזרים לכם ומי האנשים שמדרדרים אתכם ומורידים לכם את הביטחון. אחרי שתעשו את ההפרדה הזאת, תעיפו את הסביבה השלילית מהחיים שלכם. תעיפו אותם. הם לא יתרמו לכם בשום דבר בחיים, אלא רק יזיקו. 

בלי קשר להצלחה, אנשים אלו לא אמורים להוות חלק מחייכם בכל מקרה. 

המשיכו ללמוד דברים חדשים- בין אם זה מאנשי מקצוע, יועצים, ספרים, אינטרנט… הרחבת הידע שלכם ללא ספק תגדיל את האפשרויות והרעיונות שלכם בשביל להצליח ולעבוד.

שמירה על ראש פתוח- אנשים שהולכים רק בדרך שלהם זה טוב. אך אם הם לא מקשיבים לאף אחד שיכול לעזור להם, וללמד אותם, או שאינם מצליחים להתגמש ולהתפשר עם עוד אופציות, לא יצליחו כלל. חלק מהצלחה היא עבודה עם אנשים, ואם תלכו ראש בקיר העבודה תהיה מאוד קשה גם לכם וגם עם האנשים שאתם משתפים פעולה איתם. שמרו על ראש פתוח, הקשיבו, תתייעצו ותחליטו החלטות חכמות, לאו דווקא צודקות. 

שינוי גישה- אחרי מחיר הזמן, המחיר החשוב ביותר הוא הגישה שלכם לחיים ולעצמכם. הכל מתחיל בגישה שלכם! כשתדעו לגשת לדברים בצורה קלילה, הם יהיו קלילים. כשתרגישו שמשהו מגיע לכם הוא יגיע לכם! אם תחשבו עשירים, תהיו עשירים ואם תחשבו הצלחה תהיה הצלחה!

העיקרון בשינוי גישה הוא לא לתת לכישלונות, אנשים שיורידו אתכם או גורמים חיצוניים שליליים להשפיע עליכם. כל עוד תהיו בטוחים בעצמכם ובמה שאתם רוצים זה יגיע. הגישה שלכם תשפיע על כל דבר שתעשו בחיים, במיוחד בהצלחה. 

אם תרצו לקרוא עוד על התמודדות עם כשלונות לחצו כאן

אז כמו שאתם רואים יש המון מחירים להצלחה, שאפילו לא כתבתי כאן. כל המחירים האלו מתלכדים יחד, בפן הרגשי ובפן הפיזי. ברגע שתקבלו את העובדה כי לכל הצלחה יש מחיר, ומחיר גדול, תוכלו להתמודד עם המחירים האלו בראש פתוח, לשלב אותם בחיי היומ-יום וכמובן, להצליח בגדול!

לייעוץ והכוונה בעולם הדיגיטל לחץ כאן

מיכאל דירול

עצמאי | יזם דיגיטל