פרשת הכדורגלנים והקטינות הביאה איתה הרבה רעש במדינה. מי שאינו מעודכן, לפני מספר ימים התקיימה מסיבה פרטית של כמה כדורגלנים ששם היו נערות קטינות שמתוכן נערות קיימו יחסי מין עם שניים מהכדורגלנים.

פרשה זו הובילה לסערה ברשת, בטלויזיה, בתקשורת ובעיתונים, לגבי חוסר מוסריות, חוסר כבוד וחוסר הגיון מוחלט מצד הכדורגלנים. דעתי האישית על הפרשה היא כנראה שנויה במחלוקת אך אשמח להביע אותה בכל מקרה. 

אין ספק שהאחריות במצב הזה הייתה תלויה בנערות ולאו דווקא בשחקנים. עם כל הכבוד, לנשים ונערות כיום יש המון כוח ודעה בשביל להימנע מסיטואציות שכאלה. כנראה הבנות הקטינות הכניסו את עצמן לזה על מנת לצאת צודקות ולהכניס את השחקנים למעגל של סיבוכים וצרות. 

כיום הרבה נערות עושות שטויות שכאלה ולאחר מכן מתלוננות כאילו הן לא אשמות בכלום. כמו כן, העובדה שזה קרה עם כדורגלנים מפורסמים ולא עם ״אנשים רגילים״ גרמה לכל האוכלוסיה להחפיץ את שמם.

השאלה שלי היא: אם זה היה קורה עם זר ולא מוכר בתקשורת היו עושים מזה כזה עניין?

היום כל נערה שנייה עוברת הטרדה/ אונס/ השפלה מינית על ידי בגירים ואפילו קטינים והעולם שותק על זה. נערות שלא הכניסו את עצמן למצבים כאלה להבדיל מהנערות במקרה הזה ספיציפי, סבלו הרבה יותר ושתקו. פרשה זו מוכיחה כי האוכלוסיה שמה עין רק על אלו שמושכים תשומת לב ולא על הכלל. 

דוגמא נוספת לכך היא המסיבות שערכו הסלבריטאים הישראליים כשהפרו הוראות מדינה לגבי הקורונה, והתקשורת עשתה על זה רעש גדול, אך כשנסתכל עמוק יותר, הרוב המוחלט עשו מסיבות, הפרו הוראות וחגגו בלי הרף, עוד לפני שהמפורסמים עשו זאת, ושתקו על זה. העיקרון הוא, קורים דברים, והמדינה שותקת. 

אך כשהדברים הללו קורים בקרב אנשים ידועים, כולם צריכים להטיף להם מוסר כאילו הם אינם בני אדם. איני אומרת שזה בסדר מה שקרה בפרשה, להיפך. אך לדעתי צריך לבדוק את העניין בשיקול דעת כמו עם כל אזרח רגיל, ולהבין את משמעות המצב, שקורה לפחות פעם ביום במדינה בלי להיות מודעים אליו בכלל. 

אנשים מתים כל יום, לא רק בגלל קורונה. נשים מוטרדות אינספור פעמים, ולאו דווקא יודעים על כך. מסיבות, התקהלויות וחגיגות מתקיימות כל יום, כמה פעמים, ולא אומרים על זה כלום. בחיים הכל יחסית, אך היחס מתערער כשזה מגיע למישהו (מפורסם) כשהציפיות ממנו יותר גבוהות מבן אדם שאינו מוכר בתקשורת.