דמיין שמצאת מנורת קסמים, ובתוכה ג'יני שרוצה לשרת אותך ולהגשים לך כל משאלה. אתה לוקח נשימה ואומר לג'יני: "משאלתי היא להיות מצליח ומאושר!"

הג'יני מביט בך מבולבל ואומר לך "המשאלה שלך היא פקודתי, אבל מה אני צריך לעשות שיגרום לך הצלחה ואושר?".

"עשה שיהיה לי טוב, שיהיה לי כסף ושארגיש מאושר".

הג'יני שעדיין מבולבל שואל: "איך? מה יגרום לזה לקרות?".

מאחר ואין לך באמת מושג מה יגרום לזה, אתה עונה לו "לא יודע.. תשנה דברים ותוך כדי תנועה אני אדע אם זה טוב"

הג'יני שכל תפקידו זה לשרת אותך, מתחיל לשנות דברים אקראיים בחייך מבלי שידע מה אתה באמת צריך.. והאושר וההצלחה מתרחקים ממך עוד ועוד.

רוב האנשים שאני פוגשת חווים תסכול ולא מצליחים להגשים בגלל שהם מגדירים לעצמם כותרות במקום מטרות!

הרי אם תחשבו על זה, יש אינסוף הגדרות לאושר והצלחה, השאלה החשובה באמת היא איך אתם רואים את האושר ואת ההצלחה הספציפיים שלכם?

אנשים רבים מתנהלים ביומיום באותו האופן: הם לא יודעים מה הם רוצים שיקרה ולאן הם רוצים להגיע, וכך בעצם מאפשרים לאירועי חיים שונים לכוון אותם. לאנשים כאלה החיים נחווים כמקום מפחיד, בלתי צפוי ובלתי ניתן לשליטה.

במהלך החיים, מסיבות רבות, אנשים מטמיעים בתוכם את פחדיהם של אחרים ומשכנעים עצמם שאם ידברו על המטרות שלהם מישהו כבר ימצא דרך לחבל בהם, שאם יצפו למשהו הם יתאכזבו ושצריך להיות עם שתי רגליים על הקרקע בלי לחלום יותר מדי…

כתוצאה מכך, הם לא מקדישים את הזמן לחשוב מה באמת יגרום להם הצלחה ואושר, לאן הם רוצים להגיע, או מה צריך לעשות כדי להגיע לשם.

אז מה אפשר לעשות? לדעת את המטרה שלך!

מה שמשותף לכל האנשים המצליחים, אלו שמגשימים ומשיגים תוצאות מעוררות השראה, זו העובדה שהם יודעים בדיוק מה הם רוצים. יש להם מטרה מוגדרת, מדידה וספציפית, שמובילה אותם בדרך להגשמתה. וזו הטעות של רוב האנשים, יש להם כותרות לא מטרות, ולכן אנשים לא נמצאים איפה שהם באמת היו רוצים להיות.

טעות נוספת היא שאנשים חושבים שכשהם מציינים מה הם לא רוצים– שיש להם מטרה. זה כמו להכניס לוויז כתובת: "לא בבאר שבע". זה לא יגרום לנו לזוז, ובטח לא להגיע לאן שאנחנו רוצים. כי חוץ מבאר שבע יש עוד אלפי יעדים אחרים, אבל רק מקום אחד שבאמת נרצה להגיע אליו.

דגשים להגשמה: המטרה צריכה להיות

  • ספציפית ומדידה. בדקו עם עצמכם איך הגשמתה תבוא לידי ביטוי בחיים.
  • תחומה בזמן, עם תאריך יעד.
  • בהישג ידכם בלבד, ואינה תלויה במישהו אחר (אחרת מדובר במשאלה..)
  • מנוסחת בחיוב (מה אתם כן רוצים שיקרה).
  • והמרכיב החשוב ביותר מבחינתי : הגשמת המטרה צריכה להיות מלהיבה עבורכם!
זכרו- זה לא תמיד יהיה קל, אבל זה בהחלט יהיה שווה את זה!