השר בתדרוך שהתקיים במשרד הבריאות ביום חמישי בערב, אמר כי הוא הסכים בעבר להסרת צעדים מגבילים כולל חידוש שירותי התחבורה הציבורית ולאפשר התכנסויות גדולות אך תמיד התנה את המהלכים בשיעור ההידבקות ברחבי הארץ בנגיף הקורונה ובנוסף לשמירת הנחיות משרד הבריאות על ידי הציבור.

השר תיאר את המצב בו נמצאת כרגע ישראל ומה נדרש לעשות כדי למזער ככל היותר את הנזק. "אני מצטער לומר שאנשים לא היו מספיק קשובים ונאלצתי להציג לממשלה תוכנית להילחם בעליית במספר החולים החדשים בנגיף הקורונה על ידי הטלת מגבלות על הציבור. לאחר בחינה מדוקדקת ובעצת אנשי מקצוע, אנו במשרד הבריאות מסכימים כי עלינו להגביל את ההתקהולויות בחתונות, בבתי כנסת ובאירועים חגיגיים.כמו כן, אוניברסיטאות יצטרכו לקיים מרחוק את בחינות סוף הסמסטר בכדי להגן על בריאותם של הסטודנטים ובני משפחותיהם".

לדברי השר, סוכנויות ממשלתיות והמגזר הציבורי יידרשו לשמור על 70% מכוח העבודה שלה מרחוק, ובנוסף ציין כי הוא מעודד את המגזר הפרטי לנקוט בצעדים זהים. אדלשטיין הטיח באנשים אשר מטילים ספק בחומרת הנגיף יש לשמור על מרחק של לפחות שני מטרים כאשר נמצאים במרחב הציבורי, כמו כן לשמור על היגיינה יתרה ולהקפיד על עטיית מסיכה בכל רגע נתון במידה ואזרח לא יעשה זאת הוא חשוף לקנס על סך מאות שקלים. 

"אתה אומר לי שאני יוצר פאניקה ושזה לא יהיה אסון כזה אם חלק מהזקנים ימותו – נו, איך היית רוצה שההורים שלך או סבא וסבתא שלך יהיו בין ההרוגים?" הוא שאל את אחד העיתונאים. הוא גם הטיח בתקשורת בגלל דיווח לא אחראי על מספר יומי של מקרים שאושרו ואמר לעיתונאים להסתמך רק על נתוני משרד הבריאות בכדי שהמידע אשר הציבור יקבל יהיה מהימן ככל האפשר ולא יגרום לפאניקת יתר בקרבם.

שר האוצר, ישראל כץ, אמר כי ההחלטה תשאיר הורים רבים בבית המטפלים בילדיהם, ללא יכולת לצאת לעבודה. כץ דחק בממשלה לפתוח את כל קייטנות הקיץ כמתוכנן ב -1 ביולי. שר האוצר קרא גם להגביר את אכיפת צווי הבריאות ואמר כי הוא פועל לגבש הצעת חוק שתיתן סמכויות לרשויות המקומיות לסגור עסקים שאינם מקפידים על כללי הנגיף. לדבריו, הצעד ימנע הטלת סנקציות רחבות היקף שעלולות לפגוע בעסקים שאינם מפרים את ההוראות.