בעוד ישראל נאבקת בגל השני של הקורונה, פרופסור גבי ברבש, אשר זכה לאהדה רבה בקרוב הציבור לאחר שהתראיין פעמים רבות בתקשורת ומסר את דעותיות וידיעותיו אודות המחלה, הסכים להוביל את המדינה בתור הפרויקטור הראשי של הקורונה. המינוי הגיע לאחר מספר שיחות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין. מסתמן כי ברבש יקבל סמכויות נרחבות על מנת שיתרום מניסיונו והידע שלו למקבלי ההחלטות ולמדינה. 

לא הייתה שום הודעה רשמית בנושא ממשרד הבריאות או ממשרד ראש הממשלה. עם זאת, נראה כי מלשכתו של שר הביטחון בני גנץ מאשרים את המינוי, ואמרו בהצהרה כי האלוף אמיר אבולעפיה הודיע ​​לגנץ כי הוא מושך את מועמדותו לתפקיד ובנוסף כי הוא מאחל לפרופסור ברבש הצלחה רבה בתפקידו החדש. שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע ​​מוקדם יותר החודש כי ימנה פרויקטור אשר יוביל את טיפול המדינה במגיפת הקורונה אשר מכה גלים בשבועות האחרונים ברחבי הארץ, זאת תוך ביקורת גוברת על יכולתו של משרד הבריאות להתמודד עם התפרצותו של הגל השני. 

ברבש, בן 70, היה בעבר מנכ"ל בית החולים איכילוב בתל אביב במשך 22 שנים, לא די בכך ברבש הצטיין בתפקידו וקיבל פרס ממשרד הבריאות בין השנים 1996-1999. במהלך החודשים האחרונים הוא הפך לאיש ציבור מוכר ואהוד מעצם העובדה שהתראיין בכלי תקשורת רבים ונרחבים ומסר שם את ידיעותיו והשקפתו אודות הנגיף. צוות moza מברכים את המינוי ומאחלים לפרופסור גבי ברבש הצלחה רבה בתפקיד ולמדינת ישראל בריאות איתנה וחזרה מהירה לשגרה.