גורמים ישראלים בכירים העירו לתשומת לבם של הקברניטים הבכירים במשרד הביטחון הישראלי כי קיים סיכון ביטחוני גדול בעקבות המהלך אותו ארה"ב מתכננת שיאפשר לספקים אמריקאים למכור תמונות לוויין באיכות גבוהה של ישראל והשטחים הפלסטינים. אותם גורמים בכירים טוענים כי יש לפעול על מנת שאויבים כדמות ארגוני הטרור חיזבאללה וחמאס לא יוכלו להשתמש בתמונות לווין איכותיות הללו על מנת לרגל אחר אתרים רגישים וחשובים למדינת ישראל.

אמנון הררי, ראש תכניות החלל במשרד הביטחון, אמר כי הוא מאמין שהמהלך נועד להקל על התחרות הבינלאומית על לוויינים מסחריים אמריקניים והוסיף: "אני לא חושב שהאמריקאים ביקשו מאיתנו מראש". הררי אמר לתחנת הרדיו הציבורית בישראל, "אנו נמצאים בתהליך של בדיקה של מה בדיוק כתוב שם, מה בדיוק הכוונות, על מה אנחנו יכולים להגיב, בסופו של דבר. תמיד היינו מעדיפים להצטלם ברזולוציה הנמוכה ביותר האפשרית. תמיד עדיף להיראות מטושטשים, ולא בדיוק." מדבריו ניתן להבין כי רצוי שהגורמים הרלוונטיים בישראל ינהלו שיח עם הגורמים הרלוונטיים בארה"ב כדי להגיע לעמק השווה ולמנוע מצב בו ישראל תעמודנה בסכנה בטחונית כזו או אחרת בעקבות המהלך של האמריקאים. 

מצד גורמים ביטחוניים בכירים בישראל קיים החשש כי חיזבאללה וחמאס חמאס בעזה יוכלו להשתמש בתמונות לוויין מסחריות כדי לתכנן תקיפות טילים על תשתיות מפתח אזרחיות וצבאיות לדוגמה בסיסיים צבאיים, תחנות חשמל, נמלים וכו'. תמונות ברזולוציה גבוהה יותר עשויות גם לסייע במעקב אחר התרחבות ההתנחלויות היהודיות בגדה המערבית, שאותם ארגוני טרור רואים כמכשילים לתקוותם ורצונם להקים מדינה פלסטינית.