על ישראל להתמודד עם גל שני של הקורונה, שעלולה להיות קטלנית יותר מהגל הראשון שהדביק יותר מ -16,000 ישראלים והרג 279 בני אדם, ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר היום.  בישראל חלה ירידה מתמדת במספר מקרי הקורונה, כאשר למעלה מ- 14,000 מהנדבקים התאוששו. ככאלה, היא עברה לפתוח מחדש את כלכלתה, עם הגבלות מסוימות כמו לבישת מסכות פנים בעת היציאה מהבית.

למרות אזהרתו מפני גל שני, נתניהו שיבח אתמול (שני) את "ההצלחה הגדולה של ישראל" בהתמודדות עם נגיף הנגיף.מספר החולים שלנו הוא שולי לעומת גודל התפשטות המגיפה בפרספקטיבה לעולם. "אנחנו במצב טוב, אבל עלינו להבין שזה עשוי להיות זמני כי הנגיף עדיין כאן." ראש הממשלה אמר כי הסכם הקואליציה שלו עם כחול לבן היה צורך בחזית אחדות בהתמודדות עם הבעיות העומדות בפני המדינה. 

נתניהו אמר כי "רבים לא האמינו שנהיה כאן כחלק מממשלת אחדות, אבל האמנתי שיש צורך לאחד כוחות כדי להתמודד עם האתגרים הגדולים העומדים בפני המדינה , אני חושב שאנחנו מסוגלים לפגוש אותם כי אנחנו סיעה גדולה וממשלה רחבה", אמר ראש הממשלה והוסיף כי המשימה הראשונה של הממשלה תהיה להניע את הכלכלה."עלינו להחזיר את העבודות שאבדו בגלל משבר הנגיף. זו משימה אדירה," אמר. 

"דיברתי עם עצמאים, ואני שומע את הכאב שלהם. אנשים איבדו את פרנסתם ואינם יודעים אם יהיה להם כזה בעתיד. אנו מחויבים לעשות הכל כדי לעזור להם." נתניהו התחייב כי הממשלה תשתמש בתקציב של 6 מיליארד שקל בכדי לתמרץ מעסיקים להעסיק את העובדים שניתנו לשחרור במהלך המגיפה. עם זאת, עלינו להיות מוכנים לאופציה השנייה – גל עולמי נוסף של נגיף הקורונה".

נתניהו הודה לשרים ופעילי מפלגתו שהתכנסו ביום ראשון מחוץ לבית המשפט המחוזי בירושלים עם הופעת ראש הממשלה לקראת תחילת משפטו הפלילי. "אני רוצה להודות לכולכם, חיזקת אותי מאוד באותו יום ותעשה זאת גם בימים הקרובים בהם נצטרך להתמודד עם המשימות הגדולות העומדות לפנינו", אמר, "אני רוצה לאחל לכולנו בהצלחה".ראש הממשלה אמר עוד כי הממשלה תמשיך בתכניתה לתבוע ריבונות על יישובי הגדה המערבית ובקעת הירדן. "זו הזדמנות שלא ניתן לעבור עליה", אמר. "יש לנו מועד אחרון לחודש יולי ואנחנו לא מתכוונים לשנות אותו. נעבוד בתבונה ועם כוחות מאוחדים."