שורה של הגבלות חדשות כמספר האנשים שנדבקו בנגיף המשיכה לעלות במשך כל החודש האחרון. משרד הבריאות דיווח כי מעל ל-600 אנשים חדשים אובחנו מאז ליל אמש. הממשלה החליטה כי טקסי ברית מילה, לוויות ותפילות יובלו להשתתפותן של 50 אנשים. החתונות יישארו על 250 אורחים עד 10 ביולי, לאחר תאריך זה החתונות תוגבל כמות המשתתפים ל-100 אנשים.

אירועי תרבות יכולים להמשיך לפעול עם 250 משתתפים. יתרה מזאת, כל האוניברסיטאות והמכללות מתבקשות להעביר את בחינות סוף הסמסטר שלהן מבחינות פרונטליות במתכונת מצוצמת למתכונת מקוונת, בנוסך לכך, כ- 30% מעובדי המגזר הציבורי יחלו לעבוד מהבית. האמצעים מופעלים על רקע מספר מוגבר של חולים במצב קשה. נכון להיום, ישנם 43 אנשים עם תסמינים חמורים. בנוסף, מספר החולים בפועל הגיע לכ-7000.

הממשלה התכנסה סביב פנייה מגבילה הרבה יותר של משרד הבריאות, שהמליצה להגביל מפגשים חברתיים ל 20 אנשים, אירועים ל 50- איש ואירועי תרבות ל 250- איש, הפעלת קייטנות בקפסולות, מתן תפילה רק בשטחים פתוחים עד 19 אנשים וביטול כל כנסים או תערוכות. השרים לא יסכימו לתקנות כה חמורות כדי לשמור על הכלכלה, כך דווח בתקשורת בישראל. 

ביום ראשון תיאר מנכ"ל משרד הבריאות החדש, את הצעתו במשרד כהתלהמות בזעם. ראש הממשלה בנימין נתניהו נשבע לקחת יוזמות חדשות שיסייעו לכלכלת ישראל להחלים מהשפעת המגיפה בפגישה של סיעת הליכוד שלו, שהתקיימה זמן קצר לאחר הכרזת התקנות. "אנו תמיד נמצאים במתח בין שמירה על בריאותנו וכלכלה," אמר. "אתעסק במלוא העוצמה בנושאים כלכליים. אדאג שהכסף שהובטח יגיע לאנשים ואציע תוכניות חדשות וחדשניות כדי להניע את המשק."