משטרת ישראל פשטה במהלך סוף השבוע האחרון למסיבת טבע שלא היו לה אישורים רשמיים לקיומה. המסיבה אירעה ביער במרכז הארץ והשתתפו מאות צעירים, מה שגרם להפרה של תקנות נגיף הקורונה אשר מגבילות את כמות המשתתפים במפגשים חברתיים. מארגן המסיבה, צעיר בן 20 מצפון הארץ, טען שהמסיבה ביער ליד העיר מודיעין הייתה חגיגת יום ההולדת שלו. מהחקירה עולה כי יום הולדתו היא בסוף חודש יולי בעוד כ-10 ימים ולא בסוף השבוע הזה כפי שציין הצעיר.

המשטרה ביצעה מעקב אחר המסיבה באמצעות המדיה החברתית בה התפרסמו פרטי האירוע, לאחר מכן הגיעו למיקום אשר תואר במדיה החברתית וראו שם עשרות רכבים ומאהלים אשר משתתפי המסיבה הקימו. לטענת המשטרה, רבים מהנוכחים לא הצליחו לשמור על הנחיות הקורונה הבסיסיות של עטיית מסיכה במרחב הציבורי ושמירה על מרחק. משתתפי ומארגני המסיבה שיתפו פעולה עם משטרת ישראל ולא הערימו קשיים ותוך זמן קצר פינו את המקום, קנסות חולקו למשתתפים אשר הפרו את הנחיות משרד הבריאות בשל נגיף הקורונה.

כפי שפורסם ב-moza בשבוע שעבר מספר החולים החדשים בנגיף הקורונה עלה מידי יום אלפי מונים, ובשל כך הממשלה אישרה שורה של מגבלות חדשות שנכנסו לתוקף בשעת יציאתן במטרה לבלום ככל הניתן את התפשטות הנגיף ברחבי הארץ. בין המגבלות ניתן למצוא כי כל פעולה הקשורה לפנאי ולבידור אשר מעורבים בו כמות נכבדת של אנשים תסגרנה עד להודעה חדשה בין אם מדובר בבתי הקולנוע, פארקי שעשועים, בריכות שחייה וכו'. כמו כן, התכנסות במרחבים סגורים מכל סוג שהוא תוגבלנה ל-10 משתתפים ובמרחבים פתוחים תוגבל ל-20 משתתפים.