מנכ"ל שדה התעופה הראשי של ישראל הזהיר כי אנו קרובים מאוד לנקודת האל חזור בענף התעופה, לאחר חודשים ארוכים של מחסור כמעט מוחלט בטיסות בגלל מגיפת הקורונה שהתפשטה ברחבי העולם ובארץ בפרט ובעקבותייה נסגרו שעריהים האוויריים של מדינות רבות ברחבי העולם. אחרי כל כך הרבה זמן ללא פעילות, אנשי מקצוע רבים, מטייסים ועד צוותי קרקע, נשחקו מהיכולת המבצעית שלהם ויקח חודשים להחזיר אותם לרמת פעילות בה הם היו רגילים להיות בתחילת השנה לפני התפשטות הנגיף.

בישראל, בה מרבית הנסיעות במדינה ומחוצה לה היא באוויר, נזק ארוך טווח לתעשיית התעופה יגרום נזק אסטרטגי עצום. חשוב לציין כי מנכ"ל שדה התעופה בן גוריון איננו ממעיט בחומרתו של ווירוס הקורונה אשר הוא אומר כי וירוס זה הינו מסוכן וקטלני, יחד עם זאת, הוא מציין כי לעניות דעתו חובה ללמוד לחיות עם הוירוס ולנהל את הסיכונים הגלומים בתוכו, זאת מכיוון שלא נראה כי הוירוס הולך להעלם בקרוב.

הוא האשים את הממשלה בתגובתה למחלה, וכינה את הטיפול בה במשבר "ההפך מההנהגה". "השבוע חודשו טיסות אזרחיות בעולם אפילו במדינות שרמות המחלות שלהן גבוהות", הצהיר. "אנו יכולים להפעיל תעופה אזרחית בטוחה גם בצל וירוס הקורונה." מנכ"ל שדה התעופה בן גוריון שמואל זכאי מדגיש כי הוא איננו מפציר בחזרה לטיסות כדי שישראלים יוכלו לצאת לחופשה ולטייל במקומות שונים בעולם, אלא שהוא מנסה למנוע פגיעה אנושה בתעשייה המורכבת מעשרות אלפי אנשים בתפקידים שונים. 

אין ספק שהפגיעה החמורה ביותר שנגרמה בעקבות נגיף הקורונה מעבר למשבר הבריאותי הגדול. הינה הפגיעה בענף התעופה והתיירות בעולם ובארץ בפרט. על מדינת ישראל לנקוט בפעולות אשר יסייעו לענפים הללו לצאת מהמצב אליו נקלעו, בעזרת הקלות כספיות, חוקתיות וכיוצא בזה. כל זאת על מנת שאותם אנשים שמלאכתם העיקרית היא בתחומים הללו יפגעו בצורה מזערית ככל האפשר וכאשר ניצא מסיטואציה זו אלייה נקלענו הם יוכלו לחזור לשגרתם על הצד הטוב ביותר.